3 body pro naše „Ačko“ z Jaroměřic nad Rokytnou (1:2)

Jaroměřice nad Rokytnou X Ledeč nad Sázavou A (1:2)

Sestava Ledeč n/S:

Bezděk – Žemlička, Vodička, P. Pešek, Karel – Gramer, Nepovím, Toula, Turek – Jan Pešek (87. Vladyka), Trpišovský (90. Martínek)

Goly:

Trpišovský, Dúcký, Gramer J.

Ve třetím jarním kole Krajského přeboru Vysočiny zavítali naši fotbalisté na půdu posledního týmu tabulky Jaroměřic nad Rokytnou. Prvních 15. minut se na malém hřišti hrál opatrný fotbal z obou stran. Až v 18. minutě zahrávali hosté rohový kop, po kterém se dostal k odraženému míči na vápně Martin Turek, z voleje vypálil na zadní tyč, kde už číhal připravený Martin Trpišovský a sám před brankářem se již nemýlil, 0:1 pro Ledeč. Následovala další hluchá část zápasu, až z ničeho nic se objevil sám na penaltě Vodička, ale z dobré pozice trestuhodně hlavou mířil nad branku domácího brankáře. A tak se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Z výkopu domácího brankáře propadl balon až na útočníky domácích, naše obrana byla velice nedůrazná a domácí útočník Dúcký propálil Bezděka, který byl bez šance.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a lehkým tlakem, který způsobilo množství standardních situací, přitlačili domácí k jejich vápnu, nicméně žádné velké ohrožení domácího brankáře neproběhlo. Následně domácí zahrávali přímý volný kop ze strany vápna, ovšem skvělým zákrokem u tyče gólman Bezděk zamezil gólu. Poté se celý druhý poločas nesl v duchu soubojů, nicméně jen od vápna k vápnu, bez šancí. V 84. minutě se po nedůrazu hostů dostal na polovině hřiště k balonu Jakub Gramer, obešel rychlou kličkou jednoho obránce, poté si obhodil druhého, navedl balon na střed vápna a přízemní, utaženou střelou s pomocí tyče převrátil skóre ve prospěch hostů. Následně domácí lehce přitlačili hosty k jejich vápnu, nicméně hráči Ledče v čele s brankářem Bezděkem již ukopali zápas do vítězného konce.

L.V.