Áčko otočilo zápas v posledních 25 minutách – FC Náměšť nad Oslavou-Vícenice – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „A“ 3:4 (2:1)

Utkání 25. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 4.6.2022 v Náměšťi nad Oslavou.

STŘELCI: 32. Rubák Jan, 42. Durajka Roman (pen.), 47. Hrobař Pavel – 28. Vodička Lukáš, 67. Martinek Ondřej, 79. Gramer Jakub, 90. Vodička Lukáš.

Diváků: 65. Rozhodčí: Doskočil Pavel – Babák Martin, Maar Michal. ŽK: 4:2 (za LNS: Karel, Žemlička).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K] (59. Martínek Ondřej), Žemlička Tomáš, Karel Jaroslav, Havel Michal, Šenk Vladimír (46. Gramer Jakub). Toula Martin, Vágner Matěj, Vodička Lukáš, Chlubna Martin, Bačkovský Jakub (83. Stehno Martin).

Hosté se ujali vedení po půlhodině hry brankou Vodičky – 0:1. Domácí stačili do konce prvního poločasu skóre otočit a vedli v půlce 2:1. Když pár minut po příchodu ze šaten zvýšil domácí Hrobař na 3:1, zdálo se šance ledečských na body jsou pohřbeny. Jenže Kováci zabrali a v závěru utkání dokázala nejen remizovat, ale díky druhému gólu Vodičky v poslední minutě i strhnout vítězství na svou stranu – 3:4. Kladem zápasu je rovněž návrat Ondřej Martínka po zranění kotníku, který jej hned oslavil důležitým vyrovnávacím gólem na 3:3. Ledeč tak učinila důležitý krok k definitivní záchraně v krajském přeboru. Nicméně zajíci se budou počítat až po honu, tedy přesněji po skončení divize a posledním domácím zápase FK Ledeč s Přibyslaví, které se hraje v neděli 12.6. od 16:30 v Ledči. V tomto utkání se také rozhodne (nebo také nerozhodne) o králi střelců Ledče, před posledním zápasem mají Kuba Bačkovský a Lukáš Vodička shodně 8 vstřelených branek.

Komentář k utkání nám opět dodal trenér „A“ mužstva Pavel Storož: „Do Náměště jsme odjížděli s jasným plánem – bodovat, avšak hlavně udržet projev, kterým se snažíme poslední týdny prezentovat. Tradičně jsme měli slušnou první půli utkání. Nicméně efektivnější byli domácí, což znamenalo (i kvůli naší neproměněné penaltě) průběžně stav 2:1 pro domácí. Možností ke skórování jsme však měli nemálo a věřili jsme, že jsme schopni stav utkání zvrátit.
Tento záměr notně znepříjemnila třetí branka domácích, krátce po vstupu do druhého poločasu. Nějako dobu nám trvalo, než jsme se „oklepali“, ale podržel nás celé jaro skvělý Bezděk v bráně a snažili jsme se stále tlačit do koncovky. Od snížení na 3:2, ke konci i s přispěním počasí, byla šance na body skutečně blízko. Uzdravený Kuba Gramer vyrovnal 11 minut před koncem, kdy byla hra již poměrně otevřená (domácí několikrát velmi dobře zaběhli za naše stopery) a stát se mohlo skutečně cokoliv. Tentokrát jsme byli šťastnějším týmem, to když se v 90. minutě po nepřehledné skrumáži prosadil Vodička (tomu zápas opravdu sedl)!
Jsme za kluky velmi rádi, že se nám zlepšenou hru, bojovnost a chuť pracovat, podařilo konečně proměnit v plný bodový zisk z venkovního prostředí! „