Áčko si připsalo první jarní vítězství – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „A“ – HFK Třebíč 5:1 (2:1)

Utkání 20. kola krajského přeboru Vysočiny hráno dne 1.5.2022 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 6. Chlubna Martin, 31. Horký Vít, 56. Chlubna Martin, 76. Vodička Lukáš, 90. Vodička Lukáš – 36. Pešek Petr (vl.).

Diváků: 75. Rozhodčí: Kříž Jan – Doskočil Pavel, Hána Samuel. Delegát: Svoboda Jan. ŽK: 2:2 (za LNS Toula a Žemlička).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Žemlička Tomáš, Karel Jaroslav, Havel Michal, Vodička Lukáš, Horký Vít (75. Stehno Martin), Toula Martin, Vágner Matěj (83. Petřík Jiří), Chlubna Martin (75. Fišer Jaroslav),Bačkovský Jakub.

Kováci unesli tíhu záchranářského boje, střelecky se probudili a získali první jarní vítězství a první výhru na rekonstruovaném stadionu. Vítězný gól zápasu vstřelil 18 letý dorostenec Vít Horký a jednalo se o jeho první branku v mistrovském utkání „A“ mužstva. Pozice Ledče se v tabulce o něco zlepšila, ale ohledně záchrany nemají nic jisté. Nicméně výhodou je, že nyní mají šance na udržení soutěže ve vlastních rukách. Klíčové budou zejména příští dvě utkání s týmy ze středu tabulky. S rezervou Velmezu se utká naše mužstvo o příštím víkendu (hraje se v neděli 8.5. od 14:00 na umělé trávě). Další neméně důležitý souboj čeká náš tým za 14 dní doma s Žirovnicí.

Přestože výsledek k tomu může svádět, zápas to rozhodně nebyl vůbec jednoduchý, což dokládá komentář od trenéra Pavla Storože:

„Od začátku utkání bylo patrno, že jsou body extrémně důležité pro obě mužstva. Skóre otevřel skvěle hrající Martin Chlubna již v 6. minutě. Hosté hrozili hlavně díky rychlosti Vladimíra Malety, který dělal naší obraně problémy. Druhou branku vsítil Vítek Horký, avšak radost z dvougólového náskoku trvala jen pár minut. Střelu z rohu velkého vápna nešťastně tečoval do vlastní sítě stoper Petr Pešek. Všichni svatí při nás stáli při úprku Malety, který však svůj samostatný nájezd neproměnil. V 56. minutě se trefil opět Martin Chlubna a definitivní klid nám dodala branka Lukáše Vodičky, kterému míč naservíroval po pár minutách na hřišti Jarda Fišer. Do dvou slibných zakončení se dostal také střídající mladíček Martin Stehno. Tečkou byl proměněný trestný kop Lukáše Vodičky právě po faulu na Martina Stehna.“