B-tým vstoupil do sezony vítězně – TJ Viktoria Jeřišno – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou B 2:3 (2:1)

Utkání 1. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno dne 13.8.2023  v Jeřišně.

STŘELCI: 23. Mrázek Lukáš, 25. Šťastný Adam – 12. Martinek Ondřej, 63. Martinek Ondřej, 91. Turek Martin (pen.).

Diváků: 65. Rozhodčí: Zelingr David – Vojtíšek Radek, Panský Šimon. ŽK: 4:3 (za LNS: Prchal, Smejkal, Horký. ČK: 1:0.

Sestava Béčka: Březina David – Hauser Lukáš, Prchal Daniel [K], Smejkal Marian, Vágner Jan (90. Vladyka Jan), Pajer Martin, Horký Vít, Gramer Filip (31. Pyš Samuel, 70. Turek Martin), Jindra Tomáš, Martinek Ondřej, Trpišovský Martin.

V Béčku prakticky až na Martina Pajera chybí střední generace a tak i k zápasu v Jeřišně postavil trenér Vladyka sestavu vesměs složenou z hráčů starších třiceti let a hráčů okolo 20. roku života. V Jeřišně se hrál oboustranně velmi dobrý fotbal nad rámec okresního přeboru. Hosty poslal do vedení nejlepší střelec minulé sezony Martínek. Domácí otočili skóre dvěma slepenci v průběhu tří minut. Od 60 min. byla patrná převaha Béčka a také mělo více sil a vůle překlopit zápas na naši stranu. Ledeč srovnala v 63. minutě opět Martínkem. V 80. minutě šli domácí do deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen jejich kapitán Zdeněk Doležal. Ledeč přesilovku zužitkovala až v nastaveném čase, kdy se z pokutového kopu trefil střídající Martin Turek.

V příštím utkání 2. kola hostí naše Béčko Dlouho Ves,  hraje se nezvykle v neděli 20.8.2023 od 16:30 v Ledči. Áčko i Béčko v podzimní sezoně porušily v termínové listině dlouhodobý zvyk Béčko Sobota, Áčko – Neděle, a divák tak bude muset věnovat více pozornosti termínové listině.