Béčko oplatilo Kožlí podzimní porážku a ovládlo derby – SK Kožlí u Ledče nad Sázavou – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „B“ 1:3 (1:2)

Utkání 25. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno dne 5.6. v Kožlí u Ledče nad Sázavou.

STŘELCI: 15. Pokorný Martin – 26. Janovec Martin, 33. Martinek Ondřej, 55. Vágner Jan.

Diváků: 100. Rozhodčí: Beránek Jiří.

Sestava Kožlí: Vadinský Radek – Pešek Lukáš [K], Příhoda Aleš, Pokorný Martin, Šťastný Václav, Makovec Josef, Janů Petr (46. Brzoň Luboš), Machala Ondřej (30. Vosyka Josef), Matěna Jakub, Procházka Petr (46. Hofrichter Filip), Pecha Miroslav.

Sestava Béčka: Berka Jan – Prchal Daniel [K], Žemlička Tomáš (86. Pasa Ivan), Hauser Lukáš, Šenk Vladimír, Janovec Martin (35. Vágner Jan),  Pajer Martin, Popek David (64. Stehno Jonáš), Slavětínský Jiří, Turek Martin, Martinek Ondřej (79. Hotovec Viktor).

Oběma mužstvům již v soutěži o nic nejde, ale v případě nedělního vzájemného zápasu šlo jistě o čest, což platí v derby zápasech dvojnásob. Téměř kompletní kádr Kožlí, který nastoupil k utkání s ledečskou rezervou, tvořili hráči, kteří ve své době hráli za Ledeč. B tým měl tentokrát v základní sestavě jen jednoho dorostence, kterým byl gólman Berka, jinak to byla velmi zkušená sestava. I proto bylo derby opět zajímavé a mělo tradiční náboj. Navzdory tomuto faktu nebyla udělena v utkání ani jedna žlutá karta, což je i zásluha velezkušeného sudího Beránka. Domácí poslal do vedení matador Martin Pokorný, který příští rok oslaví čtyřicátiny. Hosté ovšem dokázali do poločasu skóre utkání otočit, když se trefil zkušený Mates Janovec a po něm navrátilec po zranění Ondra Martínek, který pomohl gólem k bodům i Áčku v Náměšti. Po změně stran padl jen jediný gól, který vstřelil v 55. minutě střídající dorostenec Vágner Jan. Pro něj se jednalo o první branku za B-tým Ledče v životě a navázal tak na gólovou historii svého tatínka Jaromíra a v dospělém fotbale „ostřílenějšího“ bratra Matěje. Béčko poté dovedlo zápas do vítězného konce a odvezlo si z koželského kopečku k Sázavě 3 body. Tyto body daly Ledči naději, že skončí na 6. místě. Sezónu zakončí naši Béčkaři zápasem se sestupujícím týmem Okrouhlice. Hraje se v sobotu 11.6. od 16.30 v Ledči.

Po delší době přinášíme komentář k utkání od trenéra B mužstva Jana Vladyky, který jako hráč oblékal koželský dres v letech 2009 – 2015: „Od začátku zápasu bylo jasné ,ze to bude tvrdý boj. Od 15. minuty jsme prohrávali, ale věřil jsem, že tam něco padne a zápas otočíme. To se nám povedlo už do poločasu krásný gólem Janovce k tyči a do vedení nás poslal Martínek lobem přes gólmana. V kabině jsme si řekli, jak to budeme hrát druhý poločas a jsem rád, že to všichni dodrželi a zaslouženě jsme vyhráli. Po změně stran ještě přidal pojistku Jenda Vágner a vezeme tak z Kožlí plný počet bodů.“