Béčko poprvé na jaře doma nezvítězilo – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou „B“ – TJ Jiskra Nová Ves u Světlé n. S. 2:2 (2:1)

Utkání 22. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno dne 14.5.2022 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 33. Pasa Ivan, 35. Turek Martin – 30. Holcman Lukáš, 79. Procházka Aleš (pen.).

Diváků: 45. Rozhodčí: Lóži Petr. ŽK: 5:2 (za LNS: 2 Hauser, 1 Popek, Turek, Holoubek. ČK: 1:0 (Hauser – LNS).

Sestava Béčka Ledče: Císař Erik – Janovec Martin, Smejkal Marian, Hauser Lukáš, Šenk Vladimír, Pajer Martin, Vágner Jan, Popek (75. Holoubek Jakub)  David, Slavětínský Jiří, Turek Martin [K], Pasa Ivan (46. Hotovec Viktor).

Béčko Kovofiniše sice dokázalo otočit z 0:1 na 2:1 a po první půli vedlo, ovšem od 38. minuty hrálo oslabeno o vyloučeného Hausera. Hosté dokázali přesilovku využít až v 79. minutě a srovnali na konečnou remízu gólem ze značky pokutového kopu. Smutek v domácích řadách způsobil paradoxně Aleš Procházka, bývalý hráč Béčka Ledče a střelec deseti béčkařských podzimních gólů, který do Nové Vsi přestoupil na  konci března 2022.

Ledečská rezerva je po 22. kole na 7. místě tabulky a příští týden zajíždí na horkou půdu zachraňujícího se Dolního Města. Hraje se v sobotu 21.5. od 16:30.