Béčko přestřílelo „Dolák“ čtyřmi góly ve druhém poločase – FK Kovofiniš Ledeč „B“ – TJ Rebel Dolní Město 5:2 (1:2)

Hráno 2.10.2021 v Koutech. 30 diváků. Rozhodčí Kučírek Vladimír – Cakl Martin. ŽK: 0:1.

Branky: 34. Martinek Ondřej, 62. Chlubna Martin, 65. Martinek Ondřej (pen.), 67. Stehno Jonáš, 81. Slavětínský Jiří – 21. Císař Daniel, 33. Císař Daniel.

Sestava Ledeč „B“: Petřík Jiří – Hauser Lukáš, Janovec Martin, Žemlička Tomáš [K], Pajer Martin, Popek David, Slavětínský Jiří, Stehno Jonáš (76. Vágner Jan), Hotovec Viktor, Martinek Ondřej, Chlubna Martin (88. Berka Jan).

V Koutech se utkaly dva týmy ze středu tabulky okresního přeboru. V hostujícím dresu nastoupili mimo jiných i tři bývalí vynikající hráči Havlíčkova Brodu Petr Kvanka, Michal Mišta a Míla Kozlík.

Ve 12. minutě domácí Stehno netrefil z 10 metrů branku. Ve 21. minutě šli hosté do vedení, když střídající Daniel Císař, který přišel na hřiště v 16. minutě, v poloze ležícího střelce trefil na 0:1. Stejný hráč poslal Dolní Město do dvougólového trháku v 33. minutě – 0:2. Domácí ale reagovali rychle a ve 34. minutě snížil Martínek křížnou střelou z pravého rohu velkého vápna – 1:2. První poločas byl herně poměrně vyrovnaný, přesto šli hosté do kabin s jednogólovým náskokem.

Druhá půle ovšem patřila jasně domácím. Hned ve 47. minutě Popek nastřelil z pravého křídla tyč hostující branky. V 56. minutě Chlubna po centru netrefil z pěti metrů branku. V 62. minutě centroval Slavětínskí na Chlubnu, ten udělal kličku stoperovi a vyrovnal skóre utkání – 2:2. V 65. minutě byl po nastřelené ruce nařízen pokutový kop, který proměnil Martínek a domácí strhli poprvé v utkání vedení na svou stranu – 3:2. Náskok Ledče navýšil v 67. minutě Jonáš Stehno, když po přiťuknutí Chlubny z vápna prostřelil gólmana Vence – 4:2. V 69. minutě stálo při domácích štěstí, když hostující hráč trefil tyč domácí svatyně. Pátý gól domácích vstřelil v 81. minutě Slavětínský, jenž po samostatné akci z půlky hřiště nedal brankáři Vencovi šanci – 5:2. O vítězi zápasu bylo rozhodnuto, přesto mohla Ledeč ještě skóre navýšit. V 80. Popek ze 2 metrů netrefil odkrytou branku a trefil jen gólmana Vence. V 88. minutě mířil Vágner těsně vedle.

Ledečské Béčko se výhrou posunulo na 5. místo tabulky.

V příštím zápase zajíždí ledečská rezerva na hřiště aktuálně třetího Herálce. Hraje se v neděli 10.10. od 15:00