Bod ztratili až v nastavení – FC Velké Meziříčí „B“ – FK Kovofiniš Ledeč „A“ 2:1 (0:0)

Utkání krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 8.5.2022 ve Velkém Meziříčí.

STŘELCI: 47. Malata Mirek, 90. Malata Mirek (pen.) – 81. Vodička Lukáš.

Diváků: 59 diváků. Rozhodčí: Šíma Nikolas – Porupka František, Pavlas Jiří. Delegát: Trávníček Jiří. ŽK: 3:6 (za LNS: P. Pešek, Toula, Vodička, Chlubna, Žemlička, Fišer).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Žemlička Tomáš, Karel Jaroslav, Havel Michal, Vodička Lukáš, Toula Martin, Vágner Matěj, Horký Vít (70. Šenk Vladimír), Chlubna Martin (70. Fišer Jaroslav), Bačkovský Jakub (79. Petřík Jiří).

Áčko uhrálo remízový poločas, bohužel sudí jasný zákrok na Peška nepískl a Ledeč šanci jít do vedení gólem z pokutového kopu nedostala. Po půlce zaspalo a prohrávalo – 0:1. Pak bylo lepší domácích a 10 minut před koncem dokázal zaslouženě vyrovnat svým šestým sezónním gólem Vodička. Bohužel v nastavení druhého poločasu ztratili naši bod, když za oslabené domácí (hráli od 80. minuty v 10 lidech) rozhodl Malata z nařízené penalty. I tento penaltový zákrok ledečského Karla byl jasný, bohužel pro Ledeč tentokrát rozhodčím odpískaný.

Komentář k zápasu od trenéra Pavla Storože: „Do zápasu jsme se dostali až po 25 minutách hry, od počátku byla patrná kvalita velkomeziříčské rezervy. Měkký terén a metr rozhodčího byly patrně příčinou mnoha faulů a žlutých karet (plus jedné červené). Když jsme dohrávali proti oslabenému soupeři a podařilo se nám srovnat, pomýšleli jsme v koutku duše na tříbodový zisk. O to studenější sprchou byl pokutových kop v nastaveném čase, kdy utkání směřovalo ke spravedlivé remíze.“

Boj Kovofiniše o záchranu v přeboru pokračuje v neděli 15.5. od 17:00 v Ledči, domácí hostí Žirovnici.