„Chceme se přiblížit trendům moderního fotbalu.“ Rozhovor s trenérem A mužstva Martinem Turkem

Položili jsme staronovému kouči A mužstva před startem nové fotbalové sezony několik otázek. Jak je níže patrné, jeho odpovědi jsou za celý trenérský tým než jen za něj samotného, tedy i za jeho asistenta Jiřího Petříka, kterého Martin  „zdědil“ po bývalém trenérovi Pavlu Storožovi a zdá se, že jejich spolupráce funguje dobře jako v případě dua Storož – Petřík.

Martine, vítej zpět po sedmi letech na trenérském židli ledečského Kovofiniše.

Na jak dlouhé období jsi se dohodl s vedením Ledečského klubu na spolupráci?

Dohodli jsme se, že chceme, aby spolupráce byla dlouhodobější. V týmu je hodně mladých hráčů, které chceme rozvíjet.
Mužstvo je poměrně mladé a má určitě potenciál k výkonnostnímu růstu. Věřím, že naše spolupráce bude úspěšná.

Jak hodnotíš letní přípravu A mužstva?

Do přípravy kluci vlétli po hlavě. Zatím jsme s docházkou a nasazením v tréninku spokojeni. Na čem se s hráči dohodneme, to zatím platí. Doufám že to tak bude i nadále. Myslím, že je každým týdnem vidět nějaký posun. Přípravné utkání také splnila svůj účel. Jsme rádi že si právě naši mladici, mohli vyzkoušet konfrontaci s divizním Ždírcem a velmi zkušenou Sokolčí, i derby ve Světlé mělo náboj. Určitě nám to něco dalo.

Jaké jsou změny v hráčském kádru (příchody/odchody)? Mohl bys prosím představit posily? Jak se jevili noví hráči v přípravě?

Odešel pouze brankář Císař (návrat zpět do Habrů). Tým jsme doplnili o Vladislava Kučírka ze Šmolov. Je to mladý fotbalista, do defenzivních pozic. Další novou tváří je všem známý Josef Štros. Od něj si slibujeme že, do našich řad přinese více bojovnosti, důrazu a chuti vyhrát. V řešení je ještě příchod Ondry Piskače z Havlíčkova Brodu. Je to hráč, který prošel brodskou mládeží. Ondra nejraději nastupuje na pozici středního záložníka. Hráč s jeho dovednostmi a schopnostmi nám na tomhle postu chyběl. Proto o něj tolik stojíme a věříme, že tu s námi bude moc být.

S jakým cílem jdeš do podzimní sezony a s jakým umístěním budeš spokojen po podzimní sezoně?

Já bych si asi nechtěl dávat nějaký cíl v podobě umístění. Snad je to abychom po podzimu měli tolik bodů, že na jaře nebudeme mít starosti se záchranou. S kolegou Jirkou Petříkem jsme se dohodli, že chceme naší hru celkově zatraktivnit, přiblížit se trendům moderního fotbalu a přitáhnout opět diváky na náš stadion.

Martine, děkuji za rozhovor a přeji, ať se v mistrovských zápasech daří a ať na fotbal, který bude mužstvo bude předvádět, chodí co nejvíce diváků.