Dorostenci nestačili na vrstevníky z Kamenice nad Lipou – FK Kovofiniš Ledeč n. S. – TJ Slovan Kamenice nad Lipou 2:3 (0:2)

Utkání dorostenecké I. třídy kraje Vysočina hráno dne 14.5. v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 60. Smejkal Marian, 88. Holoubek Jan (pen.) – 6. Novák Matěj, 32. Kutílek Petr, 65. Pauk Zbyněk.

Diváků: 24. Rozhodčí: Muzikář Ondřej. ŽK: 1:2 (za LNS: Holoubek Jan).

Sestava Ledče: Císař Erik – Stehno Jonáš [K] (73. Sarangerel Tergelsaikhan), Stehno Martin (33. Bělohradský Ondřej), Vágner Jan, Holoubek Jan 88, Tselych Petr, Ouřada Matyáš, Hotovec Viktor, Ouřada Jonáš (46. Jindra Tomáš), Brož Pavel (60. Pyš Samuel), Smejkal Marian.

Komentář trenéra Martina Večeři: „Zápas s Kamenicí byl podle očekávání hodně vyrovnaný a těžký. Bohužel si myslím, že první poločas hodně ovlivnil hlavní rozhodčí Muzikář. Hosté se ujali vedení již v 6. minutě M. Novákem – 0:1. Po vstřeleném gólu jsme se dostali více do hry. Byli jsme často na míči, dobře jsme kombinovali a soupeře jsme přehrávali. Bohužel přišlo zranění jednoho z našich nejlepších hráčů M. Stehna po velmi ostrém faulu, za který udělil hlavní rozhodčí pouze žlutou kartu. Náš nejlepší střelec byl nucen opustit hrací plochu se zraněním, které ho pravděpodobně vyřadilo do konce sezóny. Musím podotknout, že ostrých zákroků ze strany Kamenice bylo více a zůstaly bez žlutých karet. Ve 32. minutě jsme inkasovali podruhé kdy se prosadil kamenický Kutílek – 0:2. Do poločasové pauzy jsme šli za stavu 0:2 pro Kamenici. Do druhé půle jsme nasadili druhého útočníka, což se projevilo jako výborný tah. Kamenici jsme tlačili a dočkali se snížení v 60. minutě, kdy zpoza vápna mířil přesně k tyči M Smejkal – 1:2. Bohužel Kamenice šla do vedení 3:1 po náhodném nákopu a zakončení Pauka, které nedokázal brankář Císař dostatečně vytěsnit mimo branku – 1:3. Další snížení přišlo až v 88. minutě po faulu na M. Smejkala následovala penalta. Tu s přehledem proměnil J. Holoubek a snížil na 2:3. Více jsme bohužel nestihli a prohráli tak podruhé za sebou. Za druhý poločas chci kluky pochválit, jelikož nechali na hřišti úplně všechno. Bohužel náš výborný výkon ve druhé půli na body nestačil.“

Naši dorostenci zůstal na „svém“ a stále okupují 7. místo tabulky. Reparát za domácí porážku budou skládat v sobotu 21.5. 2022 v Chotěboři, kde se střetnou od 10:00 s kombinovaným týmem Chotěboře „B“ a Vísky.