Dorostenci potvrdili roli favorita – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – TJ Slavoj Pacov 5:1 (4:1)

Mistrovské tkání I. třídy dorostu kraje Vysočina hráno dne 30.4.2022  v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 10. Píška Matěj, 29. Vágner Jan, 30. Stehno Martin, 34. Smejkal Marian, 73. Stehno Martin – 8. Šafařík David.

Rozhodčí: Muzikář Ondřej. Diváků: 32.

Sestava Ledče: Berka Jan – Stehno Jonáš [K], Stehno Martin, Vágner Jan (82. Berka Matěj), Smejkal Marian, Holoubek Jan 72, Hotovec Viktor, Píška Matěj (47. Jindra Tomáš), Tselych Petr (46. Bělohradský Ondřej), Ouřada Matyáš (70. Brož Pavel), Ouřada Jonáš (46. Pyš Samuel).

Dorostenci Ledče potvrdili zlepšenou formu a hladce si poradili s předposledním týmem tabulky z Pacova. Soupeř šel sice do vedení, ale do konce poločasu Ledeč zápas výsledkově ovládla. Ledečští mladíci na jaře vydatně pomáhají Áčku a především Béčku, přesto stále neztrácejí naději dostat se do horní poloviny tabulky a vylepšit tak podzimní bilanci. Aktuálně jsou na 7. místě se ztrátou 4 bodů na 3. Štoky.

Přinášíme komentář k zápasu od trenéra Martina Večeři:

První poločas: Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že proti nám stojí papírově slabší soupeř. Bohužel prvních 10 minut z naší strany nebylo dobře odehráno a darovali jsme vedení zapasu Pacovu, když se v 8. minutě prosadil D. Šafařík – 0:1. Naštěstí pro nás jsme se z nepříznivého skóre dokázali oklepat a odpovědět v 10. minutě, kdy po rohovém kopu vyrovnal hlavou M. Píška – 1:1. Po vyrovnávací brance jsme přebrali otěže hry a soupeře jsme přehrávali. Vypracovali jsme si několik 100% šancí, které výborně likvidoval brankář Pacova J. Švec. Někdy bylo až z podivem, jak ho v tom jeho obrana nechává doslova vykoupat. Do vedení jsme odskočili ve 29. minutě, kdy se prosadil J. Vágner – 2:1. Ve 30. minutě zvyšoval na 3:1 M. Stehno. Pacov byl v této pasáži zápasu pod neustálím tlakem a tak ve 34. minutě Ledeč navýšila stav utkání M. Smejkalem – 4:1. Za tohoto stavu se také šlo do poločasové pauzy.

Druhý poločas: Do druhé půle jsme udělali hned 3 změny v sestavě. Dostali příležitost hráči, kteří se zapojili do tréninkového procesu později a dohání tak fyzickou kondici. Ledeč držela míč převážně na svých kopačkách. Ledečtí měli územní převahu ale brankových příležitostí ubývalo. V 70. minutě se na trávník vrátil po delší pauze P. Brož a uvedl se pracovitou a pečlivou hrou, co ho vždy zdobila. Další branku Ledeč přidala až v 73. minutě a vstřelil ji M. Stehno. Zápas se ve druhém poločase, i když s míčem na kopačkách ledečských, spíše dohrával. Papírově slabšího soupeře jsme přehráli a připsali jsme si do tabulky další 3 důležité body. Jsem rád, že se k našemu týmu opět připojili P. Brož a D. Machotka. Doufám, že nám pomůžou v dalších zápasech a i v nadcházejícím ročníku. Oba jsou ročník 2004 a pro další působení ledečského dorostu jsou důležití.