Historické okénko aneb co se dělo v ledečském fotbale před 20 lety

V červnu roku 2003 dosáhlo A mužstvo Kovofiniše Ledeč doposud nejlepšího umístění v mistrovské soutěži v tehdy téměř osmdesátileté historii ledečské kopané. V premiérovém ročníku krajského přeboru kraje Vysočina obsadilo konečné 3. místo za vítězným Ždírcem nad Doubravou a druhou Bystřicí nad Perštejnem a bylo tak toho času nejlepším mužstvem na okresu Havlíčkův Brod. Krásný úspěch v podobě bronzové příčky zopakovali jejich mladší následovníci až o 16 let později.

V posledním kole přeboru jela Ledeč nad Sázavou do Bystřice nad Perštejnem, které šlo o postup o divize. Utkání po bojovném a defenzivním výkonu se štěstím vyhrála 1:0. Očití svědkové se domnívají, že v zápase viděli jeden z nejlepších výkonů Jaroslava Habáska mladšího v mistrovských zápasech Kovofiniše Ledeč nad Sázavou v jeho kariéře, ne-li úplně ten nejlepší.

Trenér ledečského A mužstva Miroslav Kouba se tak rozloučil s ledečskou lavičkou úspěšně a na stránkách regionálního tisku hodnotil úspěšnou sezónu svým typickým způsobem.

V sezóně 2002/2003 se činila i další družstva Kovofiniše. Béčko dosáhlo největšího úspěchu v historii fungování rezervního týmu od roku 1958. Vyhrálo okresní přebor a postoupilo do I. B třídy kraje Vysočina. Tým kolem téměř čtyřicetiletého hrajícího trenéra a kapitána Leoše Jindry si první příčku zajistil již po zápase 24. kola ve Štokách, které sice prohrál 1:5, ale jeho nejbližší pronásledovatel z Dolního Města doma jen remizoval s Vískou.

Společná fotografie B týmu Ledče z léta 2003.

Nahoře zleva: Miroslav Červený, Lukáš Hauser, Jan Šťastný, František Milichovský, Leoš Jindra, Roman Anděl, Tomáš Vlastník, Jiří Mašek, Jaromír Vágner.

Dole zleva: Aleš Dočkal, Michal Ouřada, Svatopluk Matyáš, Tomáš Geher, Václav Horajs, Arnošt Holeta, Michal Simandl, Radek Zíka, Radek Miláček.

V sezoně nastupovali za B tým ještě tito hráči: Václav Křišta, Vítězslav Pechanec, Tomáš Dvořák, Ondřej Lebruška, Martin Janovec, Jiří Voplakal, Ladislav Braumber, Milan Geher, Jan Moučka, Michal Procházka, Lukáš Pajer, Jaroslav Vykouřil, Tomáš Vávra a Jan Lebruška. Asistenty trenéra byli Jaromír Vágner a Jiří Mašek, vedoucím mužstva Jaroslav Habásko st.

Úspěšnou sezonu měli i mladší dorostenci Kovofiniše, kteří obsadili v 1. ročníku krajského přeboru Vysočiny nádherné 3. místo pouze s tříbodovou ztrátou na vítěznou rezervu ligové Jihlavy a druhý Havlíčkův Brod.  Členem úspěšného kádru byl mimo jiné současný trenér A mužstva Kovofiniše Ledeč Martin Turek. Starší dorostenci obsadili sice až 9. místo, ale jejich sestava byla často neúplná kvůli výpomoci A týmu a B týmu.