Hodnocení podzim 2022 – fotbalová školička FK Kovofiniš Ledeč

„Podzimní část bych hodnotil jako velice úspěšnou“, říká David Jančík, trenér fotbalové školičky FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.
 
Nejdříve bych chtěl věnovat pár slov k tréninkové docházce, která byla nadprůměrně početná. Tréninky zpočátku probíhaly dvakrát týdně na fotbalovém stadionu a od 1.listopadu dvakrát týdně ve školní tělocvičně. Průměrný počet dětí na tréninku se pohyboval mezi 16-20, což je až neuvěřitelné. Měli jsme i tréninky na kterých bylo 24 dětí. Nejmenší počet, který kdy dorazil byl tuším 8 a to za nepříznivého počasí. 
 
Tréninky jsou vždy připraveny a naplánovány den dopředu a obsahují různorodou činnost. Spousta cvičení obsahuje atletiku, gymnastiku, akrobacii a další pohybové hry. Právě tyto věci jsou v tomto fotbalovém věku ty nejdůležitější. Tato cvičení jsou zahrnuta v každém tréninku alespoň z 50%. Zbytek tvoří různá fotbalová cvičení, dovednosti s míčem a samozřejmě samotná hra, která by neměla v žádném tréninku chybět.  
 
Materiální pomůcky, které můžeme v tréninku používat jsou nadstandartní. Většina tréninků byla navíc pod dohledem 4 trenérů. Tato skutečnost otevírá spoustu možností a přispívá k rychlejšímu a lepšímu rozvoji našich malých fotbalistů. Je veliký rozdíl, když na jednoho trenéra připadá 12 dětí, nebo pouze 5. Můžete se více dětem věnovat, více opravovat a zaměřit se na detaily. Tímto bych chtěl velice poděkovat všem trenérům. Konkrétně je to Patrik Bay, Samuel Pyš a Honza Vágner. Nesmím však zapomenout i na Ilču Dvořákovou a Jirku Petříka, kteří podali pomocnou ruku ve chvílích, kdy trenéři onemocněli a zapojili se do tréninků místo nich. 
 
Další poděkování patří rodičům, kteří už od počátku jsou velmi komunikativní a nápomocní. Rozvoj dětí v tomto útlém věku dost závisí právě na jejich přístupu a ochotě se malému fotbalistovi věnovat. 

Poslední část bych chtěl věnovat našim účastem na fotbalových turnajích a zápasech. Výsledky na turnajích školiček se nijak nezaznamenávají, ale s jistotou můžu konstatovat, že bychom se vždy umístili velmi vysoko. V neposlední řadě jsme odehráli i pár zápasů s mladší přípravkou týmu Speřic. Ačkoliv byl soupeř starší a vyspělejší hráli jsme s ním vyrovnané zápasy. Jsem moc rád za tyto příležitosti. Právě proti starším a silnějším soupeřům se můžeme rychleji zlepšovat a dodává nám to motivaci se dále zlepšovat a pracovat na sobě.

Ve fotbalové školičce na podzim působili: Petr Miláček, Rostislav Moravec, Antonín Trýb, Tobiáš Bezděk, Josef Poupě, Jan Šimek, Adam Kroužek, Sebastian Novotný, Dominik Maštálka, Martin Bělohradský, Jan Smutný, Jakub Sajdl, Jaromír Pospíšil, Martin Fotr, Samuel Maštálka, Baltazar Bay, Pavel Čuřík, Jakub Haták, Daniel Holeta, Ondřej Poupě, Ondřej Štěpánek, Štěpán Zahálka, Adam Holba, Antonín Boček, Tadeáš Petříček, Tomáš Procházka.