Hodnocení podzimní sezóny 2022 – mladší přípravka FK Kovofiniš Ledeč

Podrobné hodnocení podzimu 2022 připravil trenér mladší přípravky Aleš Dočkal.

Pro sezónu 2022/2023 mohou za mladší přípravku nastoupit kluci a holky narozeni v roce 2014, 2015 a mladší. Podzimní část sezóny jsme zahájili na přelomu srpna a září seznamovacím tréninkem a přátelským zápasem ve Světlé n/S. Trénovali jsme pravidelně každé úterý a čtvrtek na fotbalovém hřišti „Na Pláckách“. Vždy v hojném počtu a na perfektně připravené hrací ploše.

První zářijový víkend začala soutěž mladších přípravek, jedná se o osm víkendových mini turnajů (hrací den sobota, nebo neděle), ve které naše děti svedly tuhé boje se soupeři z havlíčkobrodského okresu. Střídaly se výhry, prohry, ale nejdůležitější byla radost, nasazení a zapálení dětí pro fotbal.

V rámci tréninku jsme sehráli přátelské zápasy se Světlou n/S a Humpolcem. Zkušenější kluci a Dominika Pokorná hráli přátelské zápasy proti týmům starší přípravky Hněvkovic, Světlé n/S, Libice n/D a Speřic. Soupeře starších přípravek jsme pro ně volili záměrně, aby si zvykali na důraznější, rychlejší hru a tím se posouvali ve své výkonnosti.

Po odehrání soutěže proběhl ve Světlé nad Sázavou „Velký turnaj“ mladších přípravek, kde Ledeč představila dva týmy a připsala si tyto skvělé úspěchy: Ledeč „A“ (ročník 2014) obsadila ve zlaté skupině 2. místo, když jediným přemožitelem na celém turnaji byl Ždírec n/D. Ledeč „B“ (ročník 2014, 2015, 2016) obsadila v bronzové skupině 1. místo. „Béčko“ zaslouží velkou pochvalu, i přes nelehké soupeře, dokázalo v závěrečné skupině vybojovat příčku nejvyšší.

Zkušenější část týmu si místo jednoho soutěžního víkendu zahrála turnaj v Odřepsech u Poděbrad (pořadatel Díky Fotbalu). V základní skupině změřila síly s týmy SK Dynamo České Budějovice, SK Roudnice nad Labem a FK Pardubice (pozdější vítěz celého turnaje). Tito soupeři byli jednoznačně lepší a náš tým porazili vždy dvouciferným rozdílem (přes dvacet to ale nebylo). V bronzové skupině jsme bojovali s týmy TJ Pátek, 1. FK Příbram a SK Polaban Nymburk. V těchto zápasech byla hra vyrovnaná, přesto jsme třikrát prohráli a skončili na posledním 13. místě. Musím říci, že kluci a Dominika byli na takto kvalitně obsazeném turnaji poprvé a přirozeně z toho měli těžké nohy a zamotanou hlavu J. Hlavně soupeři v základní skupině, byli dravější a důraznější. Pro naše děti a nás trenéry to byla velká zkušenost.

Na závěr podzimu jsme odehráli turnaj v Jihlavě, kam nás pozval šéftrenér místních přípravek, ledečský odchovanec, držitel českého a slovenského mistrovského titulu, účastník Ligy mistrů a Poháru UEFA Ondra Šourek. Kluci a Dominika změřili síly s týmy FC Vysočina Jihlava, FŠ Třebíč a SK Luka n/J. Vydařený turnaj s kvalitními týmy, dobrými výsledky a hlavně odpovídající předvedenou hrou.

Od 22. listopadu chodíme dvakrát týdně do haly, kde se zaměřujeme na akrobacii, gymnastiku a fotbal, bez toho to nejde. V zimních měsících máme v plánu přátelské zápasy venku na umělé trávě, možná bude i halový turnaj. Na jaře nás čeká opět klasická soutěž, závěrečný velký turnaj a možná turnaj v Odřepsech.

Kluci a holky udělali za podzim zase krok vpřed a naučili se další nové věci. Patří jim velké díky za jejich nasazení a odhodlání, které fotbalu věnují.

Na závěr chci poděkovat za spolupráci mým asistentům – Martinu Kafkovi, Aleši Machálkovi, Miloši Popkovi a také všem rodičům, kteří obětavě vozí své děti na tréninky a zápasy, a dále funkcionářům a činovníkům z řad FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.

Děkuji také naší školičce, která nás v případě potřeby doplnila o své hráče.

Foto týmu z turnaje v Odřepsech u Poděbrad, 1.10.2022, 13. místo. Stojící zleva: Popek Jakub, Dočkal Čeněk, Viktora Ondřej, Hájek Matyáš, Pokorná Dominika Ležící zleva: Machálek Eliáš, Komžák Jan.

Foto Ledeč „A“, turnaj Světlá n/S, 28.10.2022, 2. místo ve Zlaté skupině. Stojící zleva: Pokorná Dominika, Komžák Jan, Viktora Ondřej, Hájek Matyáš, Popek Jakub, Dočkal Čeněk. Ležící: Machálek Eliáš.

Foto mladší přípravka – Ledeč „B“, turnaj Světlá n/S, 28.10.2022, 1. místo v Bronzové skupině. Stojící zleva: Kavka Jan, Veselka Jan, Doležal Eliáš, Haták Štěpán, Báborský Vít, Poupě Josef, Smutný Jan.

Foto Ledeč „A“ + Ledeč „B“, turnaj Světlá n/S, 28.10.2022

Další fotografie mladší přípravky