Hodnocení podzimní sezóny – A mužstvo

Přinášíme hodnocení podzimní sezony A týmu Kovofiniše ve formě rozhovoru s trenérem Martinem Turkem.

Jak hodnotíte podzimní část sezóny? Bodový zisk a postavení v tabulce moc klidu do jara nedává, že?

Zisk 16 bodů a 9. místo v tabulce je asi reálným obrazem naší výkonnosti. Bodů jsme mohli mít více, ale stejně tak i méně. V některých zápasech jsme byli horším týmem, ale přesto jsme nějaké body získali, naproti tomu v jiných zápasech jsme byli lepším týmem a měli jsme jen bod za remízu.

O jakých zápasech je řeč?

Například hned první zápas na Sapeli Polná. Celý zápas jsme byli horší, naději na dobrý výsledek nám dával Tomáš Bezděk, který předvedl mnoho těžkých zákroků a ke konci se nám povedla jedna akce, ze které bylo vyrovnání. Stejně tak tomu bylo i v Novém Městě, kdy jsme z minima vytěžili maximum, to jsme předvedli disciplinovaný a organizovaný výkon, ale opticky byl soupeř lepší. Naopak jako ztrátu bereme zápas s Okříšky, tou dobou byli první v tabulce. Zisk jednoho bodu z tohoto utkání jsme vyhodnotili jako ztrátu.

Jaký zápas hodnotíte jako nejlepší a naopak nejhorší?

Mezi nejpovedenější zápasy patří určitě domácí zápas s Okříšky a poslední utkání podzimu s Bystřicí. Oba tyto zápasy měli dobrou úroveň, ke které přispěli oba soupeři svým pojetím hry. Mezi ty nejhorší řadím zápas v Třebíči, tam nás domácí doslova školily a rozebrali nás do šroubku. Další hodně nepovedené představení bylo doma s Pacovem. Tento zápas jsme nezvládli, chybělo v něm nasazení, energie, sebevědomí a chuť vyhrát. To si nemůžeme dovolit a obzvlášť ne na domácím trávníku.

Dlouho vám trvalo, než jste našli ideální složení základní sestavy, že?

Ano, trvalo to dlouho a má to hodně důvodů. Nové rozestavení a hledání vhodných hráčů na určité posty, noví hráči, odhodlaní hráčů se poprat o místo v sestavě a navíc léto, takže do toho vstupovali i dovolené.

V kádru máte spoustu mladých hráčů, jak se těmto kluků dařilo?

V první řadě bych chtěl říct, že si hrozně vážíme jejich energie, kterou vnáší do každého tréninku a zápasu. Co se týká výkonnosti, tak je potřeba si uvědomit, že u mladých hráčů není stabilní. Potřebují čas a více se vyhrát, postupně nabírat zkušenosti od starších kluků ať už v áčku, v béčku nebo na tréninku. Všichni mají velký potenciál a jsou budoucnost našeho klubu. Pokud jim vydrží píle a přístup tak budou do základní sestavy naskakovat čím dál víc.

V některých zápasech jste využili útočníky z béčka (Ondru Martinka a Martina Trpišovského), splnil tento krok vaše očekávání?

Stoprocentně splnil. Ondra Martinek má pověstný čich na góly a umí jako střídající hráč změnit ráz utkání. Ondrovy góly Žirovnici a Okříškám nám zajistili 4 body. Martina Trpišovského jsme zase použili jako startovacího útočníka proti Okříškám, protože nám do toho utkání, při zranění Jardy Fišera, nejlépe typologicky pasoval. Branku sice nedal, ale odvedl spoustu práce pro tým, byl dobrý s míčem a určitě ukázal, že by v přeboru stále mohl nastupovat.

Výkony jakých hráčů vás vyloženě překvapily?

Největší překvapení pro nás byl Vláďa Kučírek, přišel k nám z okresního přeboru, v prvním kole naskočil o poločase do pozice stopera a od té doby na své místo už nikoho nepustil. Jeho výkony byly stabilní a tým se něj mohl spolehnout.

Máte v plánu doplnit tým v zimním přestupním období?

Nějaké vytipované hráče máme, zkusí s námi zimní přípravu a pak se uvidí. Pevně věřím, že se do přípravy zapojí i Petr Pešek a Filip Gramer, to by pro nás bylo asi největší a nejvhodnější posílení.

Máte už představu o formě zimní přípravy?

Ano máme, začneme v pátek 2.2.2024. Budeme kombinovat ovál, halu a umělou trávu v Humpolci. Zajištěno máme 6 přípravných utkání, některé budou pro Á-tým a nějaké vyloženě pro mladé hráče.

Chtěl byste ještě něco zmínit závěr?

Chtěl bych poděkovat za výbornou spolupráci a servis svým kolegům Jirkovi Petříkovi, Martinu Večeřovi, Honzovi Vladykovi a pak vedoucím týmu, kde se střídali Jirka Lhotka, Petr Pešek a Martin Trpišovský, výboru za podporu hlavně v té fázi sezóny, kdy se nám příliš nedařilo a v neposlední řadě i hráčům.

K rozhovoru s trenérem doplňujeme podzimní statistiky Áčka.

A mužstvo Kovofiniše skončilo po podzimní části sezóny na 9. místě krajského přeboru s bilancí 4-4-5, 16:25, 16 b., když v polovině podzimu bylo až na 13. místě. Ve druhé polovině podzimu ale tým přeci jen zabral, prohrál již jen jednou a posunul se v tabulce směrem nahoru. Může se zdát, že z hlediska bojů o záchranu je Áčko z nejhoršího venku, ale soutěž je vyrovnaná a důležité bude nezaspat start do jarní sezony.

Bilance doma: 10. místo, 2-3-2, 10:11, 9 b.

Bilance venku: 8., 2-1-3, 6:14, 7 b.

Střelci týmu v mistrovských zápasech (16): 3 Lukáš Vodička, Jaroslav Fišer

2 Sedrik Bezděk, Jakub Gramer, Ondřej Martínek, 1 Jaroslav Karel, Vladimír Kučírek, Josef Štros, Matěj Vágner.

Počty odehraných mistrovských zápasů: 13 Jaroslav Karel, Lukáš Vodička, Tomáš Žemlička

12 Tomáš Bezděk, Vladimír Kučírek, 11 Sedrik Bezděk, Pavel Herčík, Martin Toula

10 Vít Horký, Jonáš Stehno, Josef Štros

9 Jaroslav Fišer, Ondřej Piskač

8 Jakub Gramer, Matěj Píška, Filip Radil, Matěj Vágner

7 Ondřej Martínek

5 Marian Smejkal

3 Martin Chlubna

1 David Březina, Michal Havel, Tomáš Jindra, Martin Trpišovský, Jan Vágner.

Žluté karty (34): 5 Sedrik Bezděk, Martin Toula

4 Lukáš Vodička, Jaroslav Fišer

3 Tomáš Bezděk

2 Jaroslav Karel, Josef Štros, Pavel Herčík, Filip Radil

1 Vladimír Kučírek, Tomáš Žemlička, Ondra Piskač, Marian Smejkal, Martin Chlubna.

Červené karty:  1 David Březina, Jiří Petřík.

Přehled mistrovských utkání A mužstva Ledče – podzim 2023:

2. kolo: 13. 8. 2023 Sapeli Polná – Ledeč nad Sázavou 1:1
3. kolo: 19. 8. 2023 Ledeč nad Sázavou – Žirovnice 3:2
4. kolo: 27. 8. 2023 Ledeč nad Sázavou – Kamenice nad Lipou 1:2
5. kolo: 2. 9. 2023 Rapotice – Ledeč nad Sázavou 1:0
6. kolo: 9. 9. 2023 Ledeč nad Sázavou – Pacov 1:3
7. kolo: 17. 9. 2023 FŠ Třebíč – Ledeč nad Sázavou 8:0
8. kolo: 23. 9. 2023 Ledeč nad Sázavou – Žďár nad Sázavou B 1:1
9. kolo: 30. 9. 2023 Vrchovina B – Ledeč nad Sázavou 0:2
10. kolo: 8. 10. 2023 Ledeč nad Sázavou – Chotěboř 1:1
11. kolo: 15. 10. 2023 Velké Meziříčí B – Ledeč nad Sázavou 0:1
12. kolo: 21. 10. 2023 Ledeč nad Sázavou – Okříšky 1:1
13. kolo: 29. 10. 2023 Nová Ves – Ledeč nad Sázavou 4:2
1. kolo: 4. 11. 2023 Ledeč nad Sázavou – Bystřice nad Pernštejnem 2:1

Horní řada zleva: Martin Turek-trenér, Jiří Petřík- asistent trenéra, Ondřej Martínek, Sedrik Bezděk, Vladimír Kučírek, Marián Smejkal, Pavel Herčík, Josef Štros, Jaroslav Fišer, Martin Chlubna, Filip Radil, Petr Pešek, Jiří Lhotka-vedoucí mužstva.
Dolní řada zleva: Tomáš Žemlička, Jonáš Stehno, Lukáš Vodička, Vít Horký, Tomáš Bezděk, Matěj Píška, Jaroslav Karel, Jakub Gramer, Martin Toula.