Jak se daří Honzovi Peškovi?

Zdroj: web A.F.C. Humpolec

Šestadvacetiletý Jan Pešek je mladším bratrem zkušené opory A mužstva Ledče nad Sázavou Petra Peška. Svou kariéru v dospělých týmech Kovofiniše započal na jaře 2012 v B-týmu, za který jako 17 letý dorostenec odehrál ve 4 zápasech plných 360 minut a počínal si i přes svůj věk na postu krajního obránce nebývale zkušeně. Bylo zřejmé, že dres rezervy je pouze přestupní stanicí k vyšším metám. V letech 2013 až 2018 nastřílel v mistrovských zápasech Áčka Ledče celkem 44 branek, přičemž v sezónách 2016/2017 a 2017/2018 byl nejlepším střelcem „A“ mužstva se 17, respektive 16 góly, a to ještě v tomto období stihl krátce hostovat v havlíčkobrodském Slovanu a světelské Bohemce.

Nebylo tedy divu, že si Honzových schopností všimly oddíly z vyšších soutěží, a tak v roce 2018 neodolal vábení týmu z Humpolce. Odchovanec ledečského oddílu válí již třetí sezónu za AFC Humpolec, který hraje divizní skupinu D a aktuálně se těší důvěře trenéra Lukáše Staňka, o čemž svědčí fakt, že nastoupil ve všech 11 zápasech v základní sestavě. V letošní podzimní sezóně vstřelil zatím 3 branky a shodou okolností tomu bylo pokaždé na domácím Městském fotbalovém stadionu v Humpolci. Dvě z těchto branek byl vítězné a znamenaly pro A.F.C. Humpolec zisk cenných šesti bodů v náročné divizní soutěži.

Díky videoreportážím ze zápasů, které humpolecký klub zveřejňuje na internetu, se důkazy o střelecké pohotovosti Honzy Peška můžete potěšit také.

Sestřih zápasu Humpolec – Velká Bíteš 2:0, čas 1:00 gól na 1:0.

https://www.youtube.com/watch?v=4IysKEfTfhQ

Sestřih zápasu Humpolec – Bystřice nad Pernštejnem 2:1, v čase 1:50 gól na 2:1

https://www.youtube.com/watch?v=L8R6aUG4SzI

Sestřih zápasu Humpolec – Zbrojovka Brno „B“ 2:3, v čase 2:35 gól na 2:3.

https://www.youtube.com/watch?v=53zUc2XV26M

Přejeme Honzovi mnoho zdaru v jeho další kariéře ve vyšších soutěžích a doufáme, že se jednou vrátí do Ledče, aby své nabyté dovednosti a zkušenosti předvedl v dresu Kovofiniše a navýšil tak svou skvělou střeleckou bilanci.