Kapitán Toula rozhodl derby a Ledeč veze po 15 letech z Chotěboře vítězství – FC Chotěboř – FK Kovofiniš Ledeč n. S. 1:2 (0:0)

Utkání 7. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 17.9.2022 v Chotěboři.

STŘELCI: 83. Císař Matěj – 60. Toula Martin, 71. Toula Martin.

Diváků: 100. Rozhodčí: Doskočil Pavel – Šrámek Zdeněk, Kubeš Petr. Delegát: Švarc Libor. ŽK: 1:4 (Pešek Petr, Chlubna Martin, Herčík Pavel, Radil Filip).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Žemlička Tomáš, Havel Michal, Pešek Petr, Gramer Filip (76. Gramer Jakub), Karel Jaroslav, Toula Martin [K], Herčík Pavel, Bezděk Sedrik (61. Vágner Matěj), Vodička Lukáš (76. Radil Filip), Chlubna Martin (90. Stehno Martin).

Při absenci Světlé a Havlíčkova Brodu v krajském přeboru je v posledních letech každoročně největším a nejtradičnějším okresním derby utkání s Chotěboří. Statistiky před zápasem hovořily jasnou řečí. Od sezóny 2016/2017, kdy se Ledeč vrátila do krajského přeboru, nedokázala Ledeč v Chotěboři vyhrát. A pozor, současnému týmu Ledče se v sobotu podařilo něco, co se nepodařilo 15 let. Poslední mistrovské derby (v jakékoliv soutěži) totiž vyhrála Ledeč v Chotěboři 23.9.2007, když utkání Chotěboř – Ledeč v I.A třídě skončilo 1:2. Předtím vyhrála Ledeč v Chotěboři až v  roce 1986.

Ledeč v sobotu po bezbrankovém poločase otevřela skóre Toulou a kapitán mužstva v 71. minutě navýšil svou druhou brankou náskok Ledče. Domácí snížili v 80. minutě, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Ledeč si připsala druhé venkovní vítězství v letošní sezóně a v polovině podzimu okupuje 6. místo tabulky, nicméně pouze s jednobodovou ztrátou na 2. Pelhřimov.

V příštím domácím zápase hostí Kovofiniš aktuálního lídra přeboru, mužstvo Okříšek, hraje se v neděli 25.9.2022 od 15:30 v Ledči. Okříšky jako jediné letos ještě neprohrály a navíc pouze 2x inkasovali, tudíž to bude pro Ledeč tvrdý oříšek k bodovému rozlousknutí.

Komentář k zápasu v Chotěboři od trenéra Ledče Pavla Storože: „Kvalitní soupeř měl prověřit naši současnou formu. Hrálo se na těžkém terénu a od začátku bylo jasné, že bude rozhodovat první vstřelená branka. V prvním poločase byl určitě aktivnější chotěbořský tým. Nám scházela lehkost, měli jsme hodně ztrát a chyběla i větší odvaha v soubojích jeden na jednoho. Nicméně jsme první půli ustáli, v kabině si řekli, co změníme a druhý poločas se odehrával, řekl bych, v úplně jiné režii. Tradičně skvělý Toula nejprve z dálky trefil „zařízení“ naprosto bravurně a následně přidal i druhou branku, byť již šťastněji. Chotěboř vrhla síly do útoku, takže se začala hrát výrazně otevřenější partie. Mají kvalitu, takže se dokázali prosadit, nicméně i našim, hlavně střídajícím hráčům, se dařilo ohrožovat domácí branku. Nakonec jsme tentokrát (po minulém prohraném utkání s tímto celkem odstoupil nečekaně ledečský trenér) maximálně spokojení my!“