Kováci na nováčka překvapivě nestačili – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „A“ – SFK Dukovany 2001 1:4 (0:2)

Utkání 4. kola krajského přeboru Vysočiny hráno dne 28.8.2022 v Ledči.

Branky: 90. Gramer Filip (pen.) – 2. Jacko Tomáš, 4. Sobotka Jakub, 73. Holoubek Zdeněk, 83. Holoubek Zdeněk

Rozhodčí: Hanzl Daniel – Janovský Aleš, Kubeš Petr. Diváků: 150. ŽK: 1:1 (za LNS: Sedrik Bezděk a

Sestava Ledče: Císař Erik – Pešek Petr, Gramer Filip [K], Karel Jaroslav, Vodička Lukáš (76. Petřík Jiří), Žemlička Tomáš (76. Tselych), Havel Michal, Vágner Matěj, Trpišovský Martin, Bezděk Sedrik, Píška Matěj (58. Šenk Vladimír).

Nováček od Jaderné elektrárny přijel do Ledče bez bodového zisku. Domácí měli motivaci odčinit těžkou porážku z Pelhřimova i přes absenci dirigenta Touly. Úvod zápasu přinesl doslova „štěpnou reakci“ obrany domácích, když hosté vedli ve 4. minutě o dva góly, které jim domácí v podstatě darovali. Ledeč se po zbytek prvního poločasu snažila marně vyrovnat, trefila břevno, míč tancoval soupeři v malém vápně, leč nepodařilo se. Druhý poločas se hosté soustředili na pečlivé rozbíjení ledečských útočných snah, a to se jim podařilo. Domácí se v posledních dvaceti minutách vrhli do útoku vabank stylem, bohužel hosté je za otevření hry ztrestali dalšími dvěma brankami. Čestný úspěch Kováků zaznamenal až 90. minutě z nařízené penalty kapitán Filip Gramer.

Videozáznam z utkání ke shlédnutí zde.

Kovofiniš je na 9. místě tabulky a na zpackaný domácí zápas se pokusí zapomenout v Rapoticích na hřišti druhého z nováčků přeboru. Hraje se v sobotu 3.9. od 16:00.