Kováci urvali veledůležité 3 body – FK Kovofiniš Ledeč n. S. – FC Slavoj Žirovnice 1:0 (0:0)

Utkání 22.kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 15.5.2022 v Ledči nad Sázavou. 

STŘELCI: 61. Chlubna Martin

Diváků: 161. Rozhodčí: Pojezný Karel – Niederle Zdeněk, Beseda Petr. ŽK: 4:2 (za LNS Toula, Havel, Vodička, Chlubna). ČK: 1:0 (90. min Fišer – LNS) 

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Žemlička Tomáš, Karel Jaroslav, Havel Michal, Toula Martin, Vágner Matěj,  Vodička Lukáš (89. Petřík Jiří), Horký Vít (73. Gramer Filip), Chlubna Martin (84. Fišer Jaroslav), Bačkovský Jakub. 

Hodnocení zápasu od trenéra Kovofiniše Pavla Storože je následující: „Pro naše mužstvo šlo o veledůležité domácí utkání, kde jsme museli bezpodmínečně vyhrát. V reálu šlo o typické utkání, ve kterém rozhodne (a také se tak stalo) jedna jediná branka. Na úvod za nás zahrozil hlavou Havel, následně zvonily tyče také naší branky. Skvěle nás podržel brankář Bezděk, který svedl řadu těžkých soubojů ve vzduchu a jeho zkušenosti hrály roli také při pokusech soupeře o skórování ze střední vzdálenosti. Nakonec rozhodl, po parádní přihrávce za obranu od Víti Horkého, Martin Chlubna! Byť máme na lecčem pracovat, mám radost, že se nám podařilo doma opět naplno bodovat, nálada v týmu je dobrá a chuť kluků rvát se o další body je velká! Na dálku tímto děkuji Jirkovi Petříkovi a Kubovi Gramerovi za jejich pomoc, přístup, komunikaci a naladění! „

Krátký referátek na webu soupeře najdete zde

Ledečské Áčko tedy veledůležitý domácí zápas se Žirovnicí zvládlo a bude se mu v boji o záchranu dýchat o něco lépe. Vítězstvím zároveň svého soupeře namočilo do záchranářských bojů. Sestupový klíč je nemilosrdný a bude záležet na záchranářských bojích v MSFL a divizní skupině  D, kolik týmů nakonec z přeboru bude sestupovat. Oficiální informace ze strany KFS Vysočina není zatím k dispozici. Ledči patří 4 kola do konce soutěže 9. místo s náskokem 6 bodů na 12. Přibyslav, nicméně za určité konstelace ve vyšších soutěžích může sestupovat i více týmů než jen poslední tři týmy tabulky. Co je po 22. kole jasné, že velmi pravděpodobně již sestoupí poslední Třebíč. Co je jasné, že Kováci mají nyní záchranu ve svých vlastních rukách (respektive nohách). Příští zápas hraje Ledeč v neděli 22.5. od 16:30 na hřišti 2. Pelhřimova a odtud se zatím body na jaře nevozí. „Pejr“ má na jaře doma pod vedením trenéra Richarda Zemana zatím 100% bilanci. Tak držme našim borcům palce, ať se jim nějaký ten bodík podaří urvat. V konečném účtování se může hodit! Jak se týmu AFK Marathon dařilo v uplynulém kole v Chotěboři, si můžete přečíst tady.