Krátké představení našeho soupeře v přípravném utkání – TJ Slovan Kamenice nad Lipou

Naše Áčko dnes zajíždí do poměrně vzdálené Kamenice nad Lipou k prvním přátelskému utkání v rámci přípravy na jarní sezónu. Bude to jistě velmi zajímavá konfrontace, která se odehraje na moderním hřišti s umělou trávou vybudovaném v roce 2015.

Mužstvo TJ Slovan Kamenice nad Lipou je momentálně na 1. místě tabulky I.A třídy sk. A kraje Vysočina, její náskok činí po podzimní části 11 bodů na 2. Dobronín a Slovan je na nejlepší cestě do Krajského přeboru. Klub své ambice na postup neskrýval již před podzimní sezonou a současné umístění jeho postupové choutky jasně potvrzuje. V novodobé historii krajských fotbalových soutěží na Vysočině hraných od roku 2002 by se rozhodně jednalo o největší úspěch momentálně velmi agilního klubu.

Více informací o TJ Slovan lze nalézt na pěkných webových stránkách . Zajímavým faktem je, že klub byl založen v roce 1923, tedy ve stejné době, kdy byl založen klub v Ledči nad Sázavou. Pokud se kamenickému klubu postup podaří, bude to jistě krásný dárek ke 100. výročí vzniku klubu. Velkou zajímavostí je také skutečnost, že stadion TJ Slovan nese od roku 2011 jméno Stadion Vlasty Buriana. Proč je pojmenován právě dle slavného komika a zároveň vášnivého sportovce, si lze přečíst v tomto článku.

Fotbal v Kamenici nad Lipou je také dlouhá léta spojen s ledečskou kopanou. Každému stačí jen připomenout jméno Miroslava Kouby, bývalého dlouholetého hráče, trenéra a funkcionáře ledečského klubu, který právě z města na pomezí Českomoravské Vysočiny a jižních Čech přišel na začátku 70. let do Ledče a netřeba připomínat, že jeho působení zanechalo v ledečské klubové historii výraznou a úspěšnou stopu. Za trenérského působení Miroslava Kouby v mládežnických kategoriích například zažilo několik generací mladých fotbalistů soustředění v Kamenici. S Kamenicí nad Lipou je rovněž spojen slavný ledečský fotbalový rod Kalivodů.