Ledči uštědřil Pelhřimov první prohru na domácím stadionu v tomto kalendářním roce…

FK Kovofiniš Ledeč n/S „A“ vs FK Pelhřimov

1:4

Sestava FK Kovofiniš Ledeč n/S:

Bezděk – Žemlička (76. Šenk), Vodička, Pešek P., Karel, Gramer F., Nepovím, Toula, Martínek (46. Vladyka), Trpišovský, Pešek J.

V 19. kole Krajského přeboru Vysočiny přivítali hráči Ledče na domácím stadionu fotbalisty Pelhřimova. Začátek zápasu měli jako z říše snů, když hned ve 3. minutě domácí kapitán Nepovím zahrál přímý volný kop přímo k tyči gólmana – 1:0. Poté ale domácí hráči úplně vypadly z role a hosté je začali ve všem přehrávat. Vyrovnání přišlo ve 23. minutě, kdy domácí obrana nezachytila pohyb Vlka, který už si sám před brankářem věděl rady – 1:1. Do konce poločasu byly hosté lepším týmem, avšak do kabin se šlo za remízového stavu.

Do druhého poločasu chtěli domácí vstoupit aktivně a se zlepšenou hrou. Jejich plány ovšem zbořil hned ve 47. minutě hostující Homolka, který znovu po nezachycení obrany zůstal sám před brankářem – 1:2. Místo, aby se domácí probrali tak dělali jednu hrubku za druhou a hostující útok byl stále nebezpečnější. Až přišla 62. minuta, nezachycený náběh na levé straně, odkud směřoval balon před bránu domácích a tam už číhal Poul, který pohodlně zasunul do prázdné brány – 1:3. Hned o minutu později znovu na levé straně nezachycený náběh hostujícího Vlka, který běžel z úhlu sám na brankáře. Který byl proti jeho střele již bezmocný – 1:4. Zdecimovaní domácí si nevěděli s hostujícími hráči vůbec rady. Přesto mohli alespoň snížit, kdy se dvakrát řítil sám na brankáře domácí Pešek Jan, ovšem místo střel zvolil vždy kličku a hostující obrana si pak s ním již dokázala poradit. Dále si hosté již své vítězství pohlídali.

Ledeč odehrála vůbec své nejhorší utkání v letošní sezoně a zaslouženě prohrála. Všem fanouškům domácího týmu se tímto omlouváme za výkon, který jsme v neděli předvedli.

Nyní musíme zapomenout a myslet na další mistrovské utkání ve Velkém Meziříčí, proti tamnímu B týmu.