Beránek- T. Žemlička (71.Kuja), J. Karel, E. Koubský, P. Šíma, L. Vodička, M. Nepovím, M. Toula, P. Pešek (81. Martínek), J. Marek (90. Petřík), M. Trpišovský (78.Ježek)

ŽK: 6:6

Rozhodčí: Stehlík Michal, Straka Karel, Šrámek Zdeněk, Vaněk Luboš

Počet diváků: 150

Kováci přivítali na svém stadionu geograficky svého nejbližšího soupeře ze Speřic, který našemu prvnímu týmu dýchá na záda i v celkové tabulce KP a tak se dal tento zápas označit jako derby. Z počátku zápasu tým Speřic vypadal klidněji a dokonce si vypracoval i pěknou příležitost na střelení branky, to naše chlapce probralo a vyrovnali hru. Ledeč byla jistější na balonu a vytvářela si plno slibných příležitostí, ale žádná se neujala. Na to konto z ojedinělého protiútoku po lajně a kontroverznímu souboji s naším Vodičkou, se speřickému hráči podařilo nacentrovat před bránu, kde se Morava nemýlil a Speřice šli do kabin s pro ně příznivým výsledkem 0:1.

V druhém poločase Ledeč svého soupeře tlačila a byla jednoznačně lepší mužstvem, což vyústilo v 56. minutě kde se z přímého kopu prosadil M. Toula a srovnal stav zápasu na 1:1. Krátce po prvním gólu Ledče v 63. minutě se trefil hlavou po centru P. Šíma a naši už vedli 2:1. Dále jsme diktovali hru, která se soupeři zajídala, což přineslo v 72. minutě faul v pokutovém území a tím pádem měl náš tým výhodu pokutového kopu. Toho se ujal J. Marek a chladnokrevně zakončil a náš tým rázem vedl 3:1. V 79. minutě přišel kontroverzní moment kdy byl nakopnut do kotníku P. Pešek, který se rázem svalil v bolestech na zem. Bohužel rozhodčí neodpískal faul a hra pokračovala, což přispělo k sníženi Vlčkem na 3:2. Zbytek zápasu se dohrával v hektickém a důrazném pojetí hry, ale naši uhájili vítězství 3:2 a vyhoupli se na čelo tabulky KP, což se stalo úplně poprvé v novodobé historii.

V příštím kole se v sobotu představíme na hřišti Bystřice nad Pernštejnem.