Ledeč n/S „A“ v tomto roce porvé prohrála v soutěžním utkání na hřišti Okříšek

Okříšky – FK Ledeč n/S  „A“

Sestava:

Bezděk – Kuja, P. Pešek, Karel, Žemlička – Martínek (86.Gramer F.), Nepovím, Vodička (82.Petřík), Gramer J. – Trpišovský, J. Pešek (55.Popek)

Tentokrát netradičně v sobotu cestovali naši fotbalisté na utkání do vzdálených Okříšek. Okříšky obývají střed tabulky a pyšní se dobrou obranou a minimem obdržených gólů. Nicméně Ledeč chtěla hrát svůj kombinační fotbal a nepřizpůsobit se soupeři. V lehce pozměněné sestavě, kdy chyběli dva hráči základní sestavy, se Ledeč hned na začátku usadila na polovině soupeře a přehrávala ho. Hned v 10. minutě po sérii vyhraných osobních soubojů se ocitl sám před brankářem Trpišovský a obloučkem na zadní tyč přehodil gólmana – 0:1. Ledeč dále soupeře přehrávala a měla pár zajímavých šancí, nicméně žádná již neskončila gólem. Zlomový okamžik zápasu nastal ve 28. minutě, kdy po ztrátě balonu dezorientovaný Jakub Gramer narazil do hostujícího záložníka, který se i malinko teatrálně svalil na zem. Rozhodčí, k překvapení všech, vytáhl rovnou červenou kartu a oslabil tak hostující mužstvo. Poté Ledeč překopala taktiku a zalezla do kompaktního bloku, se kterým chtěla ubránit domácí a spoléhat na rychlé protiútoky. Domácí si ovšem do konce poločasu nevytvořili žádnou šanci.

Do druhého poločasu nastoupila Ledeč s jasnou taktikou, hrát na brejky. Domácí i v převaze jednoho muže jen nakopávali míče, se kterými si skvěle hrající hostující obrana bez problému dokázala poradit. Byl to jinak tvrdý boj, ovšem jen k vápnu. Žádné šance nepřicházeli ani na jedné straně. Osudná byla dvouminutovka mezi 72. a 74. minutou, kdy domácí zahrávali dvě standartky. Nejdříve roh zahraný po zemi na první tyč a nikým nehlídaný Zeman překonal na přední tyči bezmocného Bezděka – 1:1. Hned o dvě minuty později další standartka. Znovu rozehrané po zemi, prošla schrumáží až k nehlídanému Němcovi a ten již neměl problém zakončit do prázdné brány – 2:1.

Poté domácí zalezli a hosté i v deseti lidech domácí jasně přehrávali a hnali se za vyrovnáním. I přes enormní tlak už ovšem balon do brány dotlačit nedokázali a tak odjeli bez bodu.

I přes prohru si Ledeč zaslouží pochvalu za předvedený výkon, kdy ve velkém vedru a v deseti lidech skvěle bojovali, všichni hráči se vydali z plných sil. Domácí kromě dvou standartek k ničemu nepustili a chvílemi byli i lepším týmem.

Další utkání čeká Ledeč na domácím pažitu již v Neděli 29.4.2018 proti Pelhřimovu.