Lepší tým prohrál – FK Kovofiniš Ledeč n. S. A – Sapeli Polná 0:1 (0:0)

Utkání 22. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 14.5.2023 v Ledči n. S.

STŘELCI: 81. Bezděk Tomáš (vl.).

Diváků: 100. Rozhodčí: Kylar Roman – Žaloudek Patrik, Vyskočil Štěpán. ŽK: 2:5 (Havel, S. Bezděk).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Žemlička Tomáš, Gramer Filip (22. Chlubna Martin), Karel Jaroslav, Havel Michal – Herčík Pavel ((70. Stehno Jonáš) , Toula Martin [K], Bezděk Sedrik (70. Radil Filip), Píška Matěj, Vodička Lukáš, Fišer Jaroslav.

Domácí trenér Storož udělal změny v sestavě a tak se na hrotu útoku objevil Fišer, kterého podporoval Vodička a tradiční hrot Chlubna seděl jen na lavičce. Utkání se hrálo za neustávajícího deště a domácí byli možná i díky němu prvních 45 minut působili svěžejším dojmem, a na hostech byl vidět jarní útlum a kromě jedné náhodné akce neukázali vůbec nic. Domácí byli běhavější, nebáli se napadat rozehrávku, díky tomu kontrolovali hru a mohli podnikat útočné akce. Na rozdíl od předchozího domácího utkání dokázali předvést řadu pohledných akcí s přesnými přihrávkami.

Ve 2. minutě se objevil na zadní tyči Matěj Píška tísněn obráncem přestřelil ve velké možnosti branku.

Ve 4. minutě hosté domácí zatlačili po standardce, dobře vykombinovali  a zakončující Bačkovský prostřelil na zadní tyč Bezděka. Nicméně závěrečná přihrávka a těsné postavení Bačkovského byly pomezním posouzeny jako ofsajdová pozice a pomezní tak okamžitě zvedl praporek a sudí ofsajd odpískal.

V 9. minutě podnikli domácí nadějnou akci po pravém křídle, jenže místo šance jim hosté rychle sebrali míč a zdánlivě nevinný odkop prodloužil jejich záložník do běhu střednímu útočníkovi a ten najednou od půlky šel sám na Bezděka. Ten si počkal na to, co udělá útočník, vyběhl daleko z brány a zkušeně se nenechal prostřelit.

V 11. minutě kopali domácí standardku od rohového praporku, Toula to ostře zahrál na první tyč, kde hlavou prodloužil jeho spoluhráč, jenže Sedriku Bezděkovi se na zadní tyči střela nepovedla a šla mimo.

V 16. minutě dostal hezký pas z první od Gramera na pravé křídlo bek žemlička, povedl se mu ostrý přízemní centr do malého vápna a chyběly centimetry, aby Fišer trefil míč. Ten měl i o minutu později po rohu odražený míč na rohu malého vápna, ale houf hráčů neprostřelil.

Ve 21. minutě se nešťastně zranil Filip Gramer, když bojoval o odražený míč současně se hvizdem rozhodčího, který signalizoval faul na Vodičku. Právě Vodička se musel stáhnout místo Gramera do obrany, Martin Chlubna nahradil jeho místo v útoku.

Ve 26. min. vybojoval další nadějnou standardku vybojoval Sedrik Bezděk a Toula hezky přetáhl na zadní tyč, ale ani z tohoto mráčku narozdíl od těch visících nad hrací plochou nezapršelo.

Ve 35. min včasným vyběhnutím daleko před vápno zachránil brankář T. Bezděk.

V 36. minutě vybojoval aut Chlubna a po jeho vhození si naběhl aktivní Bezděk a byl u míče v rohu vápna těsně dříve než hostující obránce, který brnkl o jeho nohu, ale píšťalka rozhodčího mlčela. Byla to situace zralá na VAR.

Ve 42. minutě po levém křídle zahrozili hosté, ale byla  z toho jen střela z vápna vysoko nad břevno Bezděkovy svatyně.

Po obrátce pokračovali Kováci v sympatickém výkonu, bohužel závěr patřil hostům.

Ve 49. minutě se po rohu dostal k odraženému míči Toula, poslal oblouček na zadní tyč, ale Havel mířil hlavou vysoko nad.

V 53. minutě podnikli domácí rychlý brejk, Chlubna hezky obešel dva hráče, míč si navedl na střed vápna, ale jeho přízemní střela ze 16 metrů neměla ani přesnost ani razanci.

V 57. min vybojoval roh Havel a po centru Touly střílel Herčík hlavou těsně nad.

V 63. minutě hosté přestřelili v tutovce branku.

V 73. minutě se domácím povedlo ve středu pole rychle vykombinovat, Žemlička poslal zatočený míč za obránce na tykadlo Chlubnu a jeho střelu z vápna srazil na roh přispěchavší obránce.

V závěru utkání ustal déšť a bohužel poslední čtvrthodina utkání patřila přeci jen v koncovce nebezpečnějším hostům. V 75. minutě  se dostal před Bezděka hostující útočník, ale domácí brankář byl  míče dříve.

V 78. minutě dostal dlouhý pas do křídla domácí Chlubna, hezky se uvolnil, ale jeho přihrávka do malého vápna adresáta nenašla.

V 81. minutě propadl míč k janovickému Přibylovi a ten postupoval sám na Bezděka, který ale jeho obstřel nádherně prsty vytáhl mimo tyče.

Bohužel po následném rohu si v 82. minutě domácí gólman vybral slabší chvilku a roh Mužíka chtěl vyboxovat do pole, ale míč se neočekávané odrazil na opačnou stranu a doskákal do prázdné branky.

Domácí byli jako opaření a navzdory snaze se nedostali ani do kombinace a k tomu, aby ohrozili hostujícího brankáře.

Tečku za utkáním tak udělala až nejprve žlutá a posléze i druhá žlutá, a tedy následně i červená karta pro hostujícího náhradního brankáře Bramboru, který ji obdržel jako hráč z lavičky v 95. minutě zápasu za urážky rozhodčího.

Ledečská série bez bodů a gólů se tak o týden prodloužila a věřme, že lepší výkon Ledče dává naději do dalších zápasů. Příští utkání hraje Ledeč opět doma a to proti 11. týmu tabulky ze Žirovnice. Hraje se v neděli 21.5. od 16:30 hodin.

Komentář trenéra Pavla Storože: „Do utkání jsme šli s několika změnami, které se ukázaly jako dobrá volba, přestože jsme do základní sestavy museli sáhnout ještě při rozcvičování. Plány nám pak ještě notně zkomplikovalo vynucené střídání ve 22. minutě. Celkově jsme odehráli, myslím, poměrně slušné utkání, byli jsme dost na míči, ale šancí měli opět málo. Ani hosté si jich mnoho nevytvářeli, nicméně to málo bylo velmi nebezpečné. V druhé půli se nám dařilo hrát aktivně, tlačit se „nahoru“, nicméně bez branek není vítězství. V 70. minutě jsme byli opět nuceni vystřídat, tentokrát dokonce dva hráče najednou. A aby nebylo té smůly málo, deset minut před koncem nás zmrazil pekelně smolný vlastní gól.
Myslím, že rozhodlo, že některá naše individuální řešení byla v utkání špatná, v závěru jsme se z přemíry snahy dopouštěli faulů, což nám samozřejmě komplikovalo snahu o vyrovnání. Oba tyto aspekty nás jako trenéry neuvěřitelně naštvaly. Za pochvalu stojí výkon mladého Matěje Píšky.“

Reportáž na stránkách soupeře je k přečtení zde.

Videozáznam z utkání je ke shlédnutí zde.