Mistrovské utkání „A“ týmu

FK Kovofiniš Ledeč – TJ Dálnice Speřice 2:1 (1:0)

Sestavy:
Domácí: Bezděk – Karel, Pešek P., Vodička, Žemlička (77. Kuja) – Turek, Toula, Nepovím (K), Gramer J. – Trpišovský (91. Vladyka), Pešek J. (84. Popek)

Hosté: Žáček – Honzárek, Pohan M. (K), Boček – Vlček (8. Alenka), Sadský (73. Moravec), Štěpánek, Krejčí (83. Záviška), Eremiáš, Holenda – Fukan

Branky: 34. Žemlička, 52. Toula – 88. Holenda

Další mistrovské utkání jsme sehráli opět na domácím hřišti, kde jsme přivítali soupeře z nedalekých Speřic. V druhém podzimním kole jsme ztratili všechny body právě na půdě soupeře (2:1), a tak jsme tentokrát nic nechtěli podcenit.

Vstup do zápasu se nám povedl, soupeře jsme se snažili přehrávat pozemní kombinací, což se také dařilo. Nutno podotknout, že hostům se ihned v 8. minutě zranil hráč Vlček a chvílemi to vypadalo, že nezůstane jen u jednoho zranění. Do vyložených šancí jsme se příliš nedostávali, naše akce často končili na hranici pokutového území. A tak hosté, z ojedinělejšího postupného útoku, zahrozili utěšenou ranou ze střední vzdálenosti. Naštěstí pro domácí trefil hostující Eremiáš pouze břevno. Na opačné straně se však už síť rozvlnila. V 34. minutě se ukázkově uvolnil Žemlička a nechytatelnou křižnou střelou uklidil míč do branky. Místo toho, aby nás gól uklidnil, jsme do konce poločasu vypadli z role. Přibylo pár pokusů na obou stranách, ale skóre se již do půle neměnilo.

V druhém poločase jsme na soupeře opět nastoupili a soupeře jsme nepustili za půlící čáru. Po několika závarech před hostující bránou jsme přidali druhý gól, když v 52. minutě našel náš kapitán Nepovím neomylně hlavu nabíhajícího Touly. Opět se opakoval scénář z prvního poločasu. Nedokázali jsme pokračovat v aktivní hře, a tak byl ve zbývajících minutách na hřišti viděn spíše bojovný fotbal od vápna k vápnu. V 80. minutě mohl přidat třetí gól Pešek J., ale Žáček jeho pokus za záda nepustil. Hosté se v druhém poločase dostali pouze k jediné vážnější šanci. Tu po nedorazu domácí obrany využil v 88. minutě hostující Holenda. A když v poslední příležitosti z rohu netrefil bránu hostující Fukan, skončil tak zápas našim vítězstvím.

Závěr zápasu jsme si zkomplikovali, ale i přes tento fakt tři body zůstaly doma. Nezbývá jen dodat, že musíme hrát na plno celých devadesát minut, příště už by nás tyto hluché pasáže zápasu mohly stát body.

V příštím kole nás čeká zápas na půdě posledních Jaroměřic nad Rokytnou. I přes postavení soupeře v tabulce nepůjde o lehký zápas a my nesmíme nic podcenit a dojet si pro tři body.

T.B.