Mladší žáci se stali okresními přeborníky – SK Věžnice/Slavoj Polná – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 2:6 (2:2)

Utkání okresního přeboru mladších žáků, 6. kola nadstavby o 1.-6. místo hráno dne 11.6.2023 ve Věžnici.

STŘELCI: 2. Kölbl Tomáš, 14. Boháček Šimon – 1. Šimek Marek, 30. Šimek Marek, 37. Souček Jiří, 55. Caska František, 60. Souček Jiří, 62. Rajdl Jan.

Radostná zpráva přišla v neděli z Věžnice. Mladší žáci Kovofiniše tam vybojovali vítězství nad kombinovaným týmem Věžnice a Polné a díky získaným třem bodům ovládli skupinu nadstavby okresního přeboru o 1.-6. místo. Gratulujeme hráčům a trenérům k jejich úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci ledečské kopané. Mladší žáci dosáhli největšího úspěchu ledečské kopané v sezoně 2022/2023.

Zpráva trenéra Milana Šimka o utkání ve Věžnici:

Mladí fotbalisté FK Kovofiniš Ledeč začali utkání o přeborníka okresu výborně, když hned z první křídelní akce se trefil po přihrávce V. Pospíšila Marek Šimek. Utkání bylo rozehráno tak, že to vypadalo, že pro Ledeč bude cesta za titulem snadná. Ledeč hrála
stále aktivní fotbal a zatlačila domácí před jejich pokutové území a marně dobývala jejich branku. Z této vysoké snahy ledečských hráčů pramenilo, že se soupeři, který byl posílen o hráče krajské z soutěže ze sousední Polné, podařily tři brejkové situace, ze kterých vstřelili dvě branky. A tak v 15. minutě Ledeč prohrávala 1:2. Kluky to ale nepoložilo, stále svého soupeře přehrávali a ve vysokém tempu bušili do obrany domácích, ale dlouho bez gólového efektu. Až do 30. minuty, kdy se střelou k tyči prosadil opět M. Šimek.
O poločase trenéři T. Janák a M. Šimek, hráče pochválili za výkon a snažili se je udržet nabuzené, aby na svého soupeře od začátku druhé půle vlétli ve stejném tempu jako minulý zápas doma s Přibyslaví.
Kluci opět soupeře zamkli před jeho pokutové území a ve 37. minutě dal vítězný gól jeden z nejzkušenějších hráčů Jirka Souček. Dále se v 55. minutě prosadil střelou kapitán Franta Caska a bylo o výsledku rozhodnuto. V 6o. minutě vsítil opět branku střelou k pravé tyči Jirka Souček a na konečných 6:2 pro Ledeč uzavřel v 62.minutě Honza Rajdl.

Po utkání se na hrací plochu dostavil předseda OFS Havlíčkův Brod pan Luboš Vaněk, který hráčům a trenérům po gratuloval k úspěchu a předal hráčům pohár za vítězství v základní skupině, tak i pohár za absolutního vítěze okresního přeboru.
Tímto bychom chtěli kluky pochválit za celou sezonu a poděkovat rodičům za podporu našich mladých fotbalistů.

Za trenéry Tomáš Janák, Milan Šimek, Tomáš Kopka.