Naše „Ačko“ naplno bodovalo ve městě rekordů

FK Pelhřimov, z.s. – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou ,,A“

1. Toula, 10. Marek, 33. Trpišovský, 43. Vlk, 59. Benda

FK Pelhřimov, z.s.

Dvořák- Rejthar (46. Skořepa), Chadim, Naniaš, Homolka, Kostroun, Poul D., Poul V., Vlk, Benda, Mazanec (46. Kordík)

FK Ledeč nad Sázavou „A“

Beránek- Kuja (54. Žemlička), Nepovím, Karel, Gramer J., Vodička, Marek (76. Koubský), Trpišovský (90. Chlubna), Šíma, Toula, Pešek

Rozhodčí:

Petřík Ladislav, Hanzal Daniel, Havlík Vojtěch, Šimák Martin

V neděli od 15:30 se naši borci utkali za větrného a částečně sychravého počasí na hřišti FK Pelhřimov, z.s. . Trávník byl značně podmáčen a většině hráčů velmi podkluzovala fotbalová obuv, ale i přesto FKK Ledeč n/S měla fenomenální start do zápasu a zavřela domácí na jejich půlce. Hned v 5 minutě Martin Toula vystřelil z poza vápna a lišácká střela zapadla na zadní tyč. Náš tlak dále gradoval a tuto převahu dokázal využít v 10 minutě Jan Marek a Ledeč už vedla 0:2. Ledeč měla i nadále řadu šancí, ale i Pelhřimov se začal dostávat více do zápasu, jenomže v 33 minutě Martin Trpišovský vystihl rozehrávku gólmana a pohodlně zvýšil již na 0:3. Pelhřimov si v prvním poločase vytvořil nějaké šance, ale gólově mu vyšla jen jediná a poločasový stav skoré byl 1:3 pro hosty.

Do druhého poločasu vyšli domácí s tím, že chtějí odčinit nepodařený první poločas a z kraje okamžitě dvakrát střídali. Ledeč se pochopitelně držela taktiky o udržení výsledku a úplně se nehnala do útoku jako v prvním poločase. Druhý poločas byl velmi bojovný a tvrdý s řadou faulů. Po jednom z faulů se kopal přímý kop proti Ledči, kterého se ujmul domácí Benda a skrytou střelou překvapil Beránka, kterému balon podskočil pod tělem. Stav byl tedy 2:3 a domácí se hnali za vyrovnáním. I přesto měl Trpišovský na kopačce dvě slibné příležitosti, ale bohužel gólmana Dvořáka nepřekonal, což už by zřejmě zápas rozhodlo. Stále se hrálo tvrdě, což vyústilo v 85. minutě kdy po série ataků na hraně či za hranou faulu z obou stran, se až na žlutou kartu posoudil atak Jakuba Gramera. Jelikož to byla už jeho druhá žlutá karta, tak logicky přišla vzápětí červená a Jakub v hektickém závěru mířil do kabin. I přesto se kovákům podařilo jednogólové vedení uhájit a přivezli z Pelhřimova cenné 3 body.

Příští utkání se hraje v neděli na našem stadiónu proti celku Speřic od 15:30. Budeme se těšit na vaší návštěvu.