Nejvyšší výhra v sezóně – FK Kovofiniš Ledeč n. S. – FC Velké Meziříčí 4:1 (1:1)

Utkání 11. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 16.10.1978 v Ledči.

STŘELCI: 34. Vágner Matěj, 71. Chlubna Martin, 73. Vágner Matěj, 89. Vodička Lukáš – 19. Partl Pavel.

Diváků: 200. Rozhodčí: Fryč Vlastimil – Chromý Karel, Valíček Adam. Delegát: Šoustar Jaroslav. ŽK: 1:1 (za LNS: Karel Jaroslav).

Sestava Ledeč „A“: Bezděk Tomáš – Karel Jaroslav, Žemlička Tomáš, Pešek Petr, Chlubna Martin (78. Martinek Ondřej), Toula Martin [K], Bezděk Sedrik, Gramer Filip, Vágner Matěj (78. Stehno Jonáš), Radil Filip (87. Martin Stehno), Vodička Lukáš.

Domácí nastoupili do zápasu oslabeni o disciplinárně potrestané duo H (Havel, Herčík) a tak se čekalo, jak si s tím domácí trenéři poradí. Na lavičce to také nebylo bez absencí. Tým vedl v zápase asistent Petřík, trenéru Storožovi vystavil totiž pro změnu stopku COVID. Nemusel se ovšem doma nudit, neboť vedení oddílu zajistilo historicky první ONLINE přímý přenos utkání z mistrovského zápasu v Ledči. Vysílalo se po internetu, tak snad si lidi v případě opakování neodvyknou chodit na fotbal naživo.

Před samotným utkáním pogratuloval dodatečně předseda oddílu Martin Brož společně s kapitánem Toulou k 80. narozeninám třem ledečským internacionálům Bedřichu Peškovi, Jaroslavu Franclovi a Františkovi Hořejšovi, kterým byly při té příležitosti předány krásné dresy Kovofiniše se jmenovkami. Současní plejeři Ledče tak měli o další motivaci před zápasem postaráno.

Rezerva Velkého Meziříčí se stejně jako její Áčko v MSFL na podzim prezentuje spíše matnými výkony, nicméně v Ledči jí patřilo úvodních 20 minut. Hrálo se většinou na polovině Ledče a nejvyšší ledečská návštěva letošního podzimu toho ze strany domácích příliš ofenzivního neviděla. Výsledkem byla vedoucí branka Partla – 0:1. Domácí ale gól zdravě nabudil a od tohoto okamžiku převzali iniciativu. Do konce poločasu si vytvořili několik slušných brankových příležitostí po akcích ze strany a také dva slušné závary po rohových kopech Touly zahraných přesně do zhuštěného prostoru v malém vápně Velmezu marně volaly po gólu. Skóre srovnal až štírek Matěj Vágner, který se po odražené střele Touly dostal k míči, odvážně prošel přes obránce do velkého vápna a hezkým obstřelem na pravou zadní tyč rozjásal domácí příznivce – 1:1. Domácí mohli jít do šaten ještě veselejší, když se po dalším rohu míč odražený z ohně snášel dlouhým obloukem na velké vápno, kde čekal zcela osamocený Žemlička a trefa z voleje se mu povedla tak parádně, že svou přízemní bombou málem přerazil tyč. Gól to nebyl a sudí Fryč pískl poločas.

Začátek druhé půle se nesl v podobném duchu jako úvod té první. Hosté byli aktivnější a měli střed pole. Postupně se ale opět začali Kováci dostávali více do útoku a přibližně od 60. minuty jasně ovládli zápas. Definitivní zvrat v utkání přinesla branka dravého Chlubny v 71. minutě – 2:1. Vzápětí korunoval svůj výborný výkon druhou brankou Vágner – 3:1. Hosté poté zahrozili pouze jednou z rychlé akce po levé straně, ale Bezděk se při ojedinělém těžkém zákroku vyznamenal. Definitivní podobu výsledku dal ještě povedený obstřel s několikerým naznačením šutéra (nikoliv sapéra) Vodičky – 4:1. Kováci si po závěrečném hvizdu sudího užili společnou děkovačku s konečně trochu více zaplněnou tribunou a navlékli sedmý korálek na šnůru neprohraných zápasů v řadě a na zbytečnou domácí porážku od Dukovan z konce srpna už dali snad zlepšenými výkony zcela zapomenout.

Sestřih zápasu je na You Tube zde.

Ledeč se posunula na 3. místo tabulky a v příštím kole ji čeká těžký zápas v Polné s místním Slavojem, který má stejně bodů, jen lepší skóre. Hraje se v neděli 23.10.2022 od 14:30.

Komentář trenéra Pavla Storože:  „Na domácím hřišti jsme přivítali velmi mladý tým rezervy Velkého Meziříčí. Přestože jde o B tým, kde může docházet k větším změnám v sestavě, potvrdila se naše očekávání ohledně stylu hry, rozestavení, i přístupu. Během prvních dvou minut jsme museli čelit dvěma rohovým kopům. Po druhém jsme se dostali do protiútoku, avšak Filip Gramer zakončoval hlavou nad branku soupeře. V 11. minutě jsme po centru Touly chtěli prosadit opět hlavou, avšak našli jsme pouze brankáře. O minutku později nám dost zatrnulo, to když obránce Filip Gramer poslal „malou domů“ ne úplně přesně, avšak brankář Bezděk se stihl přemístit. V 16. minutě se k přízemní střele dostali po naší chybě před vápnem také hosté. Slibnou příležitost si přichystal domácí Vodička o pár minut déle, avšak z přímého kopu o více jak metr netrefil. Stále jsme se snažili prosadit, avšak byly to spíše jakési pološance a náznaky. O to více zmrazeni jsme tak byli po brejku hostů, který suverénně proměnil Partl. 0:1. Na vyrovnání Matějem Vágnerem se čekalo do 34. minuty. 1:1. Do poločasu nastřelil Tomáš Žemlička tyč a byli jsme svědky několika dalších závarů v pokutových územích. Ve druhém poločase byl na naší straně hodně aktivní Filip Radil, který však neobul střelecké kopačky. Což nebylo naštěstí zásadním problémem, neboť se nám podařilo během 2 minut zvýšit na 3:1! Nejprve Martinem Chlubnou a následně Matějem Vágnerem. Situaci jsme si mohli zkomplikovat v 82. minutě, to když nás zachránil Tomáš Bezděk, který zabránil snížení skóre po jedovaté střele hostů z levé strany, kterou jsme nepokryly právě důsledně. V posledních minutách přidal „razítko“ na výhru ještě Lukáš Vodička, 4:1! Jsme rádi, že se nám podařilo výsledkově prosadit před domácím publikem, a to i přesto, že jsme měli vynucené změny v sestavě.“