Po nadějné první půli přišla ledová sprcha – Slavoj Polná – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 7:2 (3:2)

Utkání krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 23.10.2022 v Polné.

STŘELCI: 9. Kazlou Ilya, 21. Sobotka František, 41. Voráč Daniel, 58. Kazlou Ilya, 64. Voráč Daniel, 72. Voráč Daniel, 74. Pecina Marek – 5. Gramer Filip, 14. Chlubna Martin.

Diváků: 184. Rozhodčí: Beneš Jiří – Doskočil Pavel, Šrámek Zdeněk. Delegát: Vrzáček Miroslav. ŽK: 0:1.

Sestava Ledče: Císař Erik – Karel Jaroslav, Havel Michal, Žemlička Tomáš – Pešek Petr [K], Chlubna Martin (75. Píška Matěj), Gramer Filip (61. Stehno Jonáš), Vágner Matěj, Radil Filip, Vodička Lukáš, Herčík Pavel.

Absence špílmachra Touly a brankářské jedničky Bezděka neumožnila trenérům držet se hesla, že vítězná sestava se nemění. Divokých prvních 20. minut přineslo po dvou brankách na každé straně. Domácí měli před půlkou mírný tlak bez výrazných šancí, ale z ojedinělé nebezpečné akce nakonec šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Po obrátce domácí nastříleli mezi 58. a 74. minutou 4 góly a bylo vymalováno. Záznam z utkání lze shlédnout zde.

Komentář trenéra Pavla Storože: „Být fanouškem Ledče a Sparty se v neděli rovnalo malé životní tragédii. :-) První poločas jsme dvakrát vedli, avšak většinu zápasu nám chyběla odvaha, povinnosti si kluci plnili tak napůl a jak je možné dostat během nějakých 16 minut čtyři góly, na to nemáme odpověď. Po příjemné šňůře bez porážek je to připomenutí toho, že zvláště s kvalitními soupeři, kde má být utkání svátkem a odměnou, je potřeba něco víc.“

Každá ledečská fotbalová generace zažila své rekordní historické výhry a prohry. Bohužel i ta současná, která vloni ve virózou zdecimované sestavě na jaře dostala osmičku v „divizních“ Speřicích, si tu svou další rekordní prohru „užila“.  Jen to zřejmě ne každý očekával v zápase mezi aktuálně 2. a 3. týmem tabulky krajského přeboru, navíc když průběh prvního poločasu nějaký „výbuch“ vůbec nenaznačoval.

Důležité je takovou porážku určitým způsobem „přijmout“, poučit se z ní a „zapomenout“, což není vždy jednoduché. Takže nemá smysl hráče zatracovat a začít se soustředit na další zápas. Ten sehraje naše Áčko v sobotu 29.10.2022 v Kamenici nad Lipou. Hraje se od 14:30.

Nedělní výsledek Áčka má analogii v minulosti. Ledeč „A“ prohrála 12.10.1997 v Dolním Újezdu u Litomyšle totožným výsledkem 7:2 po poločase 1:1, aby pak doma v jarní odvetě hrané 24.5. 1998 stejnému soupeři prohru vrátila v poměru 5:0 (4:0).