Přátelské utkání v sobotu 19.3.2022 – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „B“ – SK Zbraslavice na hlavním stadionu

Naše Béčko se v sobotu 19.3.2022 utká v přípravě na jarní sezónu s jedním z historicky nejtradičnějších soupeřů Ledče – nedalekými středočeskými Zbraslavicemi.

Hrát by se mělo na hlavním hřišti na letním stadionu u řeky Sázavy.

Současný tým SK Zbraslavice, z.s. je v sezóně 2021/2022 účastníkem Okresního přeboru Kutnohorska a po podzimní části 2021 mu patří 13. příčka s pouhými 8 body. Na jaře jej tedy čeká velmi pravděpodobně tuhý boj o záchranu.

Zápasy Ledče ve Zbraslavicích či naopak Zbraslavic v Ledči se datují přinejmenším již od 20. let 20. století. Předchůdce současného klubu vznikl již v roce 1923 jako SK Zbraslavice. Doufejme, že přátelský zápas našeho Béčka se Zbraslavicemi se odehraje v přátelském a sportovním duchu a nedopadne jako vzájemný zápas Ledče a Zbraslavic hraný ve státní svátek 28. 10. 1923.