Šťastné tři body s červenou pachutí – FC Slavoj Žirovnice – FK Kovofiniš Ledeč n. s. 1:2 (1:0)

Utkání krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 8.10.2022 v Žirovnici.

STŘELCI: 40. Karel Jaroslav (vl.) –  53. Herčík Pavel, 92. Knotek Tomáš (vl.).

Diváků: 105. Rozhodčí: Pojezný Karel – Šetek Jiří, Beseda Petr. ŽK: 4:8 (za LNS: Žemlička, Pešek, Chlubna, Toula, 2 x Herčík, 2 x Havel). ČK: 0:2 (Herčík, Havel).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr, Havel Michal, Gramer Filip, Karel Jaroslav, Žemlička Tomáš, Toula Martin [K], Herčík Pavel, Vágner Matěj, Bezděk Sedrik (71. Radil Filip), Chlubna Martin (81. Vodička Lukáš).

Áčko prohrávalo v duelu s tradičním soupeřem po poločase 1:0, když si Jarda Karel vstřelil ve 40. minutě vlastní gól. Po přestávce se Kovákům podařilo relativně brzy srovnat, když svou první branku v ledečském dresu zaznamenal Herčík. 15 minut před koncem přišli ledečští o vyloučeného Herčíka a zdálo se, že budou mít co dělat, aby udrželi alespoň remízu. Když jim byl těsně před koncem vyloučen další hráč Havel, měli domácí skvěle zaděláno na závěrečnou zteč Bezděkovy branky. Ledečáci měli ale z pekla štěstí a v 9 lidech urvali šťastné vítězství, když si v 92. minutě domácí Knotek vstřelil také vlastence… takové zápasy někdy vedou ke třem bodům…

Komentář trenéra Pavla Storože: „Věděli jsme do čeho jdeme, na tým Žirovnice jsme se byli podívat a o jejich výraznějších hráčích jsme informace také měli. Domácí byli jasně aktivnější zhruba prvních 25 minut, nesedělo nám jejich rozestavění, na které jsme museli reagovat, což se povedlo. Matěj Vágner (naše kometa posledních utkání) pomohl ve středu pole a rázem jsme byli více na balonu a osmělovali se směrem dopředu. Určitě nesouhlasíme s tím, co se uvádí v referátu server Fotbal u nás, že mohlo být za půl hodiny po utkání, možná jsme byli na jiném zápase. Do kabin jsme šli nicméně na nepříznivého stavu.
Druhé dějství bylo bojem. Podařilo se nám Herčíkem (první branka v ledečském dresu) srovnat a v závěru utkání se mohlo stát cokoliv. A také se tak stalo – dohrávali jsme s devíti hráči a osobně bych bod z venkovního utkání bral. Na týmu bylo však vidět, že i v oslabení nic nevzdává a dařilo se nám v ofenzivě „zlobit“, čemuž pomohla také střídání. V posledních vteřinách si uklidil domácí Knotek míč do sítě a naše oslavy byly dlouhé. „

Ledeč prodloužila sérii utkání bez porážky na 6 zápasů, s 20 body si hoví na 4. místě tabulky s 3 bodovými odstupem na 1. místo, ale především s velkým náskokem na chvost tabulky. V příštím utkání bude Ledeč oslabena o vyloučené hráče základní sestavy a v této situaci bude hostit letos poněkud nevýrazné Béčko Velkého Meziříčí. Hraje se v neděli od 15:00 v Ledči. Před výkopem utkáním proběhne gratulace k letošním 80. narozeninám třem bývalým ledečským sportovcům, kterými budou pánové Jaroslav Francl, František Hořejš a Bedřich Pešek.