Statečný výkon dorostenců k bodům nevedl – TJ Sokol Štoky – FK Kovofiniš Ledeč n. s. dorost 4:2 (1:2)

Utkání první třídy dorostu kraje Vysočina sk. A hráno dne 23.4.2023 ve Štokách.

STŘELCI: 28. Koutek Antonín, 54. Karlík Filip (pen.), 64. Karlík Filip, 70. Koutek Antonín – 6. Vágner Jan, 30. Píška Matěj.

Diváků: 80. Rozhodčí: Burian Vít. ŽK: 1:0.

Sestava Ledče: Pyš Samuel – Holoubek Jan [K], Hotovec Viktor, Brož Pavel, Ouřada Jonáš, Bělohradský Ondřej, Horký Vít, Píška Matěj (74. Podrázský Zdeněk), Ouřada Matyáš (83. Berka Matěj), Vágner Jan, Hart Matěj (64. Sarangerel Tergelsaikhan).

Tak už i další generace ledečských fotbalistů poznala, jak těžké je někdy hrát na pověstné horké půdě ve Štokách. Domácím jde o první místo a přestože Ledeč vedla, po přestávce je Štoky zatlačily a převahu i brankově vyjádřily. Jak je ale patrné ze slov trenéra, ostudu naši hráči svým výkonem rozhodně neudělali.

Komentář trenéra Martina Večeřy: „Do Štoků jsme cestovali s tím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek. Jelikož Štoky jsou v opačném tabulkovém postavení. V předzápasové rozcvičce, bylo na klukách vidět maximální soustředění a to se projevilo i v zápase. Od první minuty jsme byli lepším týmem. Hrálo se bojovné a vyhecované utkání. Již v 6. minutě jsme naši aktivitu proměnili ve vstřelenou branku. Což vedlo k podrážděnosti domácích hráčů, jelikož takový průběh zápasu nečekali. Domácí hráč Koutek, toho byl velkým důkazem. Nutno podotknout, že hlavní sudí zápas hodně ovlivnil. Zmiňovaný Koutek, zhruba ve 20. minutě, se po našem hráči ohnal a udeřil ho do hrudi pěstí v přerušené hře. Domácí trenéři i my jsme čekali, že přijde jediné, a to červená karta, bohužel s údivem všech se tak nestalo. První poločas jsme doslova pokopaní vyhráli 2:1. Druhý poločas začal drtivým náporem Štoků. Ale s tím se naše obrana a v brance dobře chytající Pyš vypořádali na výbornou. Když už jsme hru vyrovnali, přišel v 56. minutě nákop do našeho pokutového území. Po férovém souboji Brože a domácího hráče rameno na rameno, upadli oba hráči na zem. Sudí nařídil pro domácí penaltu (opět s údivem všech trenérů), nicméně po vášnivé debatě si za výrokem stál a Štoky srovnaly na 2:2. V 63. minutě se hrubým faulem na našeho hráče bez možnosti zasáhnout míč opět prezentoval Koutek. Podruhé v zápase měla následovat červená karta na adresu zmiňovaného!!! Bohužel se tak nestalo a sudí tasil pouze žlutou kartu. Naši hráči byly z výroku hlavního sudího otráveni natolik, že ztratili chvilkovou koncentraci. Po tomto incidentu následoval roh domácích, kdy po hlaviče Karlíka Štoky zápas otočily na 3:2. V 70. minutě se podruhé v zápase prosadil Koutek. Poté ho z obav o jeho vyloučení domácí lavička vystřídala. Ve zbytku utkání jsme měli 2 stoprocentní šance, ve kterých stáli při Štokách všichni svatí a i brankář Štoků byl proti, aby jsme zápas alespoň zremizovali. Za výkon se nemusíme oproti hlavnímu sudímu vůbec stydět a i řidič našeho autobusu kluky po zápase chválil a pěl na ně ódy za předvedený výkon. Chceme diváky pozvat na další domácí zápasy, které odehrajeme netradičně v pátek 28.4. od 17:30 s Chotěboří a ve sváteční pondělí 1.5. od 16:00 s Mírovkou/Pohledem.“