Trenér lepší svých svěřenců – FK Kovofiniš Ledeč n. Sáz. B – FC Slovan Havlíčkův Brod C 3:2 (1:1)

Dohrávka 18. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hrána dne 16.5.2023 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 44. Martinek Ondřej, 82. Toula Martin, 90. Trpišovský Martin – 35. Bárta Miloš, 43. Běhounek Šimon (pen.).

Diváků: 40. Rozhodčí: Zsihovics Tomáš – Jirsa Miloš, Berka Matěj. ŽK: 1:2 (za LNS Martínek).

Sestava Béčka: Císař Erik – Hauser Lukáš, Smejkal Marian, Šenk Vladimír (74. Vladyka Jan), Janovec Martin – Jindra Tomáš, Pajer Martin (60. Vodička Lukáš), Horký Vít – Turek Martin [K] (46. Toula Martin), Trpišovský Martin, Martinek Ondřej.

Zajímavou konfrontaci mělo v úterním podvečeru možnost shlédnout několik desítek diváků na ledečském stadionu. V dohrávaném 18. kole okresního přeboru nastoupilo domácí Béčko, které na jaře zatím doma vyhrálo všechny 3 zápasy se skóre 18:2, proti 2. týmu tabulky, C rezervě Havlíčkova Brodu. Kdo se stejně jako autor tohoto zápisu těšil konfrontaci našeho Béčka s technickým a zkušeným fotbalem v podání bývalých Áčkařů Slovanu z uplynulých cca 25 let – Tůmu, Udržala, Michala a Petra Marešovy a další, musel být zklamán, a to na rozdíl od diváků nedělního zápasu Kožlí – H.Brod C. Havlíčkův Brod totiž přivezl tým složený s dorostenců hrajících divizi v kategorii U19 a U17,  a to včetně ještě před pár měsíci nejlepšího hráče ledečského dorostu Martina Stehna.  Na jedné straně tak byla skupinka hráčů, kteří hrají fotbal pro radost a chuť na pivo, na té druhé zase mladíci, kteří mají být v budoucnu základem Áčka divizního Slovanu a kteří ještě mohou ve fotbale hodně dokázat. Sledovat v budoucnu cestu takového 16 letého středního záložníka Běhounka může být velmi zajímavé. Pikantností zápasu bylo, že na ledečské straně nastoupil trenér U19 Slovanu Martin Turek, takže měl řadu svých svěřenců nejen takzvaně na očích, ale občas v první půli i na kopačce. Nutno uznat, že mladíci svého trenéra alespoň moc neokopávali.

Již začátek zápasu předznamenal příchod studené fronty, aby se pak ve 20. minutě zápasu se spustil vytrvalý déšť, který vyhovoval více hostujícím mladíkům, kteří byli pohyblivější a domácím toho v posouvajícím se bloku moc nedovolili. Hosté byli nebezpečnější a dvakrát se musel vyznamenat domácí gólman Císař. Kapituloval až po krásné střele Bárty z 20 metrů do pravého vinglu – 0:1. Domácí srovnali asi po jediném vážném zaváhání obrany hostí, Martínek se v úniku dobře zorientoval, obešel gólmana, trefil poloodkrytou branku a mohl slavit 22. zásah v sezoně – 1:1.

Ve druhém dějství mohl vystřídaný Turek své svěřence koučovat proti svým spoluhráčům a hosté šli zase do vedení po jasném penaltovém zákroku domácího Smejkala. Pokutový kop s přehledem proměnil Běhounek a „poslal“ Císaře na druhou stranu – 1:2. Domácí zvýšili útočnou aktivitu, neúnavně bojující útočníky Martínka s Trpišovským podpořily střídající posily z Áčka Toula a Vodička. V 70. minutě byli domácí blízko vyrovnání, ale trefili jen břevno. A tak ten, kdo odešel z fotbalu v 75. minutě, musel jen litovat. To totiž ustal déšť a domácí zkušenost přeci jen ještě zvítězila nad mladickou energií. V 82. minutě vyrovnal na 2:2 špílmachr Toula a v 90. minutě rozhodl probuzený střelec Trpišovský a korunoval tak svůj bojovný výkon. Béčko zvítězilo 3:2 a posunulo se v tabulce na 6. místo, přičemž je jen 3 body za 3. Herálcem. Ve hře je ještě 12 bodů a pokud Béčko udrží domácí fazonu a zabere také venku, není bez šance na lepší umístění.

Ve 23. kole hraje Béčko doma proti Dlouhé Vsi, hraje se v sobotu 20.5. od 16:30 v Ledči.