Bilance Posázavských derby od podzimu 2002

Před nedělním derby přinášíme několik zajímavostí týkajících se prestižního zápasu.

Přehled mistrovských zápasů od sezony 2002/03 (Kraj Vysočina)

2002/03 KP Vysočiny

11. 8.2002: Světlá – Ledeč 1:3 (branky Ledče: 2 Michal Procházka, 1 Petr Jelínek (PK))

30. 3.2021: Ledeč – Světlá 1:1 (Milan Geher)

2003/04 KP Vysočiny

28. 9.2003: Světlá – Ledeč 0:1 (Milan Geher)

16. 5.2004: Ledeč – Světlá 2:1 2 (2 Michal Procházka)

2007/08 I.A třída sk. A

14. 10. 2007: Ledeč – Světlá 0:3

01. 6. 2008: Světlá – Ledeč 1:0

2009/10 I. A třída sk. A

6. 9. 2009: Ledeč – Světlá 1:2 (Pavel Šimek)

18. 4. 2010: Světlá – Ledeč 0:0

2010/11 I. A třída sk. A

29. 8. 2010: Světlá – Ledeč 2:1 (Petr Pešek)

17. 4. 2011: Ledeč – Světlá 1:0 (Lukáš Kalivoda)

2011/12 I. A třída sk. A

14. 8. 2011: Světlá – Ledeč 1:1 (Ondřej Pajer)

24. 3. 2012: Ledeč – Světlá 1:1 (Ondřej Pajer)

2012/13 I. A třída sk. A

23. 9. 2012: Ledeč – Světlá 2:6 (Daniel Prchal, Josef Klaus)

5. 5. 2013: Světlá – Ledeč 4:1 (Vladimír Šenk)

Celková bilance derby v mistrovských zápasech v Kraji Vysočina: Ledeč 4 výhry – 4 remízy – Světlá 6 výher.

Referát z posledního derby utkání hraného v květnu 2013.

SVĚTLÁ N. S. – LEDEČ N. S. 4:1
Říká se, že derby nemá favorita. V posázavském derby toto rčení určitě neplatilo. V prvním poločase ještě ledečští hráči drželi se Světlou krok, kdy drželi nadějný výsledek 1:1. Po přestávce převzali iniciativu na své kopačky už domácí a hráli takzvaně do plných. Až v 63. minutě přišel vítězný gól Křikavy a do konce zápasu přišli další dva zásahy do ledečské svatyně.
Góly: 32. P. Čuřík, 63. a 81. Křikava, 73. Rezek – 35. Šenk. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (75. F. Gramer). Diváci: 250. Poločas: 1:1. Světlá: Adamec – Císař, Valenta, Náděje, Dvořák – Jelínek, Rezek (84. Muzikář), P. Čuřík, Machala (81. Vodička) – Křikava, Štros (88. V. Čuřík). Ledeč: Vavřička – Prchal, Toula, Pánek, Žemlička – F. Gramer, Klaus, J. Gramer, Příhoda – Martínek, Šenk (74. Kuja).

Z aktivních ledečských fotbalistů pamatují tento zápas Lukáš Vodička, Martin Toula, Tomáš Žemlička, Filip Gramer, Ondřej Martínek a Vladimír Šenk.