Béčko nestačilo na Céčko – FC Slovan Havlíčkův Brod „C“ – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou „B“ 4:3 (1:1)

Utkání 5. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno dne 4. 9. 2022 v Havlíčkově Brodě.

STŘELCI: 25. Vodička Lukáš (vl.), 59. Jelínek Tomáš, 81. Kaplan Jan (pen.), 83. Mareš Petr – 41. Prchal Daniel, 60. Martinek Ondřej, 69. Martínek Ondřej

Diváků: 80. Rozhodčí: Lóži Petr. ŽK: 1:1 (za LNS Prchal Daniel).

Sestava Béčka: Císař Erik – Prchal Daniel, Smejkal Marian (70. Vladyka Jan), Hauser Lukáš, Šenk Vladimír, Pajer Martin, Vágner Jan (46. Vágner Matěj), Vodička Lukáš, Trpišovský Martin, Turek Martin [K], Martinek Ondřej.

Na Losích se odehrál boj o udržení na špici tabulky. Netradičně pro Ledeč se hrálo na umělé trávě. Ledeč přijela tentokrát bez dorostenců se zkušenější sestavou posílenou o hráče Áčka. Exbétřídní Céčko Slovanu šlo do vedení ve 25. minutě díky vlastnímu gólu Kováků – 0:1. Před koncem poločsu srovnal hostující Prchal – 1:1. V druhém poločase se čekalo na góly čtvrthodiny a do vedení šli v 59. minutě zase domácí – 2:1. Vzápětí ale srovnal nejlepší střelec Béčka Ledče Matínek – 2:2. Tentýž hráč pak v 69. minutě poslal Ledeč poprvé v zápase do vedení – 2:3. Bohužel to bylo i naposledy, protože domácí srovnali v 81. minutě z penalty a o 2 minuty vstřelil vítězný gól Brodu osmačtyřicetiletý matador Petr Mareš – 4:3.
Ledeč po druhé porážce v řadě klesla na 4. místo tabulky a v příštím kole se střetne doma s Novou Vsí u Světlé nad Sázavou. Hraje se tradičně v sobotu 10.9.2022 od 16:00.

Komentář k utkání od hrajícího trenéra Jana Vladyky:K dalšímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli do Havlíčkova Brodu proti tamnímu céčku. Vzhledem k předchozím výsledkům domácích bylo jasné ,že to bude těžký zápas. Od začátku bylo několik šancí na obou stranách. Skóre se měnilo ve 25. minutě kdy jsme si dali vlastní gól. Ještě v průběhu prvního poločasu jsme si vypracovali pár dobrých příležitosti ,ale vyrovnat se nám povedlo až ve 41.minute dorážkou Prchala. V 59.minute šli do vedení opět domácí. Naštěstí jsme hned z protiútoku skóre srovnali. V 69. minutě jsme šli poprvé v utkání do vedení ,ale to se nám bohužel nepovedlo udržet a vracíme se tak z Brodu bez bodu. Příští týden v sobotu nás čeká doma Nová Ves u Světlé.“