Béčko vstoupilo do jara vítězně – TJ Dlouhá Ves – FK Kovofiniš Ledeč n. S. B 1:5 (0:2)

Utkání 16. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno dne 23.3.2024 v Dlouhé Vsi.

Branky: 49. Cibulka Vladimír – 20. Martinek Ondřej, 24. Martinek Ondřej, 49. Voplakal Jiří, 70. Martinek Ondřej, 77. Prchal Daniel.

Rozhodčí: Novák Ondřej – Vojtíšek Radek, Zelingr David.  Diváků: 31. ŽK: 0:2 (J. Vladyka, M. Havel). 

Sestava Béčka: D. Březina – Hauser Lukáš, Vladyka Jan, Prchal Daniel [K], Smejkal Marian, Janovec Martin, Pajer Martin, Voplakal Jiří (84. Lhotka Jiří), Havel Michal, Trpišovský Martin, Martinek Ondřej (79. Holoubek Jakub). 

Béčko vstoupilo do jarní části vítězně, přestože mělo problémy se složením týmu kvůli marodce i vzhledem k souběžně hranému utkání Áčka v Žirovnici. Zápas rozhodli zkušení hráči na straně Ledče. Ondřej Martinek vsítil hattrick a potvrdil, že s útokem na titul nejlepšího střelce okresního přeboru to myslí opět vážně. Aktuálně je v tabulce střelců na děleném druhém místě. Ledeč B zůstala v tabulce na 5. místě a v příštím kole ji čeká další zájezd, v neděli 31. 3. 2024 hrají Béčkaři na hřišti 9. Věžnice, kterou doma na podzim porazili 15:0. Začíná se ale od stavu 0:0 a soupeř jistě nebude chtít dát svou kůži zadarmo. Hraje se od 15:00.

Komentář hrajícího trenéra Jana Vladyky: „Pro velkou marodku to vypadalo, že pojedeme ve 12 hráčích. Nakonec byl ze zálohy povolán Jirka Lhotka a uzdravil se Ondra Martinek, který nakonec po nemoci srazil soupeře hattrickem. V Dlouhé Vsi se pokaždé hraje hrozně špatně vzhledem ke kvalitě hřiště. V prvním poločase bylo několik šanci na obou stranách. Nás podržel několika skvělými zákroky brankář Březina a tak se skóre měnilo až ve 20. minutě po prvním gólu Martinka. O 4 minuty později po závaru před domácí brankou vstřelil druhý gól opět Martinek. Do kabin se šlo u stavu 0:2. Začátek druhého poločasu jsme lehce zaspali a toho využil soupeř ke snížení na 1:2. Soupeř si vypracoval začátkem druhého poločasu ještě několik dobrých šancí, ale žadná z nich neprošla za Březinova záda. Na 3:1 se trefil Voplakal a dodal nám klid. V 70. minutě si připsal 3 gól Martinek a dokonal hattrick. O 7 minut později uzavřel skóre zápasu hlavou Prchal. Z výsledku i předvedené hry máme velkou radost. Je nutné podotknout, že v Dlouhé Vsi Béčko nevyhrálo několik zápasů po sobě a o to je tento výsledek cennější. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za odmakání zápasu.“