Derby po 13 letech pro kováky – FK Kovofiniš Ledeč n. S. A – FK Bohemia Světlá n. S. 1:0 (0:0)

Utkání 3. kola I.A třídy kraje Vysočina sk. A (6. liga) hráno dne 18. 8. 2024 v Ledči n. S.

Branky: 83. F. Gramer.

Rozhodčí: Janíček Marek – Kůrka Jaroslav, Janíček Marek. Diváků: 350. ŽK: 3:2 (za LNS: Herčík, J. Stehno, F. Gramer).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Píška Matěj (79. J. Karel), Kučírek Vladimír, Horký Vít (66. P. Šťastný), Vodička Lukáš, Vágner Matěj, Toula Martin [K], Chlubna Martin (79. F. Gramer), Herčík Pavel, Malimánek Pavel, Stehno Jonáš.

Do 15. minuty měla Ledeč 4 vyložené šance, ty největší bohužel zmařili Chlubna a dvakrát Vágner. Pote hra upadla do průměru, opticky lepši byli domácí, ale tlak byl pouze platonický. Vzruch před brankami přisel až v poslední pětiminutovce první půle, nejprve hosté reklamovali ruku ve vápně, ale nepískalo se. Z protiútoku střílel zpoza vápna Toula, po bloku obránce hostí se vhazovalo, Vodička zpracoval rukou či ramenem (?), přiklepl Vágnerovi,  ale ten místo pohotové rány na bránu volil kličku a nastřelil val světelských obránců. Přišel rychlý brejk hostí, ti ale nevyřešili přečíslení dobře.

Úvod druhé půle přinesl nemastnou neslanou podívanou, Asi nejnebezpečnější situace vznikla v 54. minutě před světelskou brankou, ale trma vrma skončila zblokovanou střelou jednoho z ledečských útočníků. Závěr utkání začal gradovat po situaci ze 68. minuty. Domácí hráč byl ve vápně po zpracování míče sražen tělem světelského obránce a sudí po chvilce váhání odpískal penaltu. Míč si okamžitě převzal Chlubna, jenže vzápětí poslal míč snad metr vedle Kolářovy svatyně. V 72. minutě neúspěšný exekutor vybojoval míč, utekl hostující obraně a předložil polovysoký míč na zadní tyč Vágnerovi, ten si ale s těžkým míčem neporadil ideálně a mířil mimo tyče. Také světelští začali v závěru utkání více zaměstnávat Bezděka, ale ten všechny centry a střely v ledovým klidem sbíral do rukou a nedal ani jednou možnost k dorážce. Když už se blížil konec utkání a z diváckého pohledu vše směřovalo k remíze, udeřila gólově Ledeč. V 79. minutě přišel na hřiště další Filip Gramer, pamětník posledního mistrovského derby z roku 2013 a po třech minutách pobytu na hřišti udeřil do míče ve vzdálenosti 20 metrů tak mocně, že na jeho přízemní pumelici k pravé tyči neměl Kolář šanci doskočit – 1:0. Hosté poprvé  v zápase otevřeli hru a vrhli do útoku více hráčů, dostali se do několika nadějných akcí, ale vyloženou šanci si nevytvořili i díky jisté ledečské obraně a jistému Bezděkovi. Ledeč se tak mohla po závěrečném hvizdu radovat poprvé od dubna 2011 radovat z vítězství nad Světlou v mistrovském zápase.

Filip Gramer zaznamenal ve svém 199. písemně doloženém mistrovském utkání v dresu Ledče svou 34. branku. Zde jsou pocity Filipa po skončení utkání.