František Milichovský = 70

V pondělí 15.8.2022 oslavil 70. let pan František Milichovský, rodák z obce Kunemil, bývalý hráč Sokola Leština a bývalý funkcionář ledečského fotbalového klubu. Po absolvování „kováckého“ učiliště nastoupil do Kovofiniše na oddělení externích montáží, v 90. letech pracoval v ledečských strojírenských firmách ASO a Jaspol, kde se věnoval technologii výroby z plastů.

František začal působil v druhé polovině 80. let a první polovině 90. let 20. století jako trenér a vedoucí žákovských a dorosteneckých týmů Kovofiniše. 

Od poloviny 90. let byl vedoucím “A” mužstva a později dlouholetým sekretářem oddílu a členem výboru fotbalového klubu Kovofiniš Ledeč. 

Po roce 2000 zastupoval rovněž ledečský klub v OFS Havlíčkův Brod jako člen výboru OFS, později jako místopředseda OFS HB a člen několika komisí OFS Havlíčkův Brod. Byl rovněž členem Sportovně technické komise KFS kraje Vysočina.

Dále též vykonával pozici svazového delegáta v utkáních divize a krajských soutěží, a to jak ve Východočeském kraji, tak v kraji Vysočina.

Kromě činnosti fotbalové hnutí se také pilně věnoval sportu příbuznému s fotbalem – futsalu. Organizoval provoz a zajišťoval financování klubu JAS Ledeč, později nesoucí název Kowa AK Plast, se kterým se dostal až do futsalové divize. Později působil jako místopředseda klubu a vedoucí mužstva Pramen Havlíčkův Brod v II. futsalové lize.  

Také ve futsale působil ve svazových funkcích – jako místopředseda KFS Vysočina pro futsal a předseda disciplinární komise KFS pro futsal.

Vedení ledečského fotbalového klubu děkuje jubilantovi za dlouholetou usilovnou práci odvedenou pro ledečský klub a fotbal vůbec a přidává se s gratulací k významnému životnímu jubileu a přeje Františkovi mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti do dalších let.