Historické okénko aneb co se dělo v ledečském fotbale před 50 lety

Po podzimní polovině sezóny 19721973 vedl “A” tým Kovofiniše I.A třídu s náskokem jednoho bodu na druhý Slovan Přelouč. Na 1. místo tým vyšvihla série pěti vítězství v řadě od 8. do 12. kola. Začalo to trochu šťastnou výhrou v Bohdanči (2:1). Následovala drtivá a zasloužená výhra v derby nad Chotěboří (4:0), vybojované 2 body po přestřelce ve Svitavách (4:3), domácí skalp nebezpečné Skutče (1:0) a v poslední půlhodině zápasu ubráněné vítězství doma s Chocní (2:1). Jen litovat tak mohli svěřenci trenéra Jiřího Cikána prohry v posledním zápase hraném již v listopadu na hřišti Lokomotivy Česká Třebová (1:2).

Nejlepší výkon podzimu podala Ledeč ve zmíněném derby s Chotěboří. Mimochodem výsledkem 4:0 pro Ledeč skončilo derby na konci sezóny 1971/1972, když na podzim 1971 zase vyhrála Chotěboř nad Ledčí, jak jinak také 4:0. Fakt, že Ledeč vyslala za jeden zápas na branku soupeře 31 střel, hovoří sám za sebe.

Dobové hodnocení na stránkách krajské Pochodně a okresní Cesty Vysočiny ovšem rozhodně nehýřilo nezřízeným postupovým optimismem, přeci jen tým procházel od počátku 70. let určitou generační obměnou.