Historické okénko aneb co se dělo v ledečském fotbale před 80 lety

V létě roku 1942 zuřila již třetí rok válka. 1. mužstvo nového klubu AFK. Ledeč se v tomto období přihlásilo poprvé do soutěží Východočeské župy a navázalo tak po více než 12 letech na účinkování SK. Ledeč v soutěžích této župy. AFK musel přirozeně začít v úplně nejnižší župní třídě. Tou byla v sezóně 1942 -1943 III. třída VŽF. Ledeč byla zařazena do 2. okrsku a jejími soupeři byla mužstva vesměs z Kutnohorska a Čáslavska, konkrétně SK Krchleby, TK STAR Tupadly,  SK Sparta Žleby, SK Kaňk a SK Třemošnice. V podzimní části měla Ledeč bilanci jedné remízy a 4 porážek a se skóre 11:24 a jedním bodem skončilo na posledním 6. místě tabulky. Jediný bod uhrála Ledeč v domácím zápase se Spartou Žleby (3:3). Malou útěchou tak mohlo být ledečským hezké umístění v soutěži slušnosti v rámci celé VŽF: