Jiskra Zruč/FK Kovofiniš Ledeč n. S. dorost – SK Union Čelákovice 2:2 (1:0)

Utkání 16. kola dorostenecké I. třídy Středočeského kraje, sk. C.

Branky: 42. Pyš Samuel, 69. Adam Adam – 73. Fiala Matyáš, 89. Štangler Roman.

Rozhodčí: Vašíček Jaroslav. Diváků: 40. ŽK: 2:3 (za ZNS/LNS: Čermák, Božík).

Sestava Zruče/Ledče: Kotěra (46. Pistorius) – V. Hotovec, J. Vágner, Dušek, Čermák, Aye Theay Sa, Matoušek, Hidi, Božík, Adam, S. Pyš. Hokejově střídali: Novotný, T. Sarangerel, Jelínek, F. Pavelka, Mičánek, Bělina.

Komentář trenéra Martina Veřeři:V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si 4 výborné šance, 3x jsme běželi sami na branku. Bohužel gól jsme vstřelili pouze v jednom případě. A to ve 42. minutě, když do samostatného úniku vyslal výborně hrající Matoušek Pyše a ten zakončil chladnokrevně k tyči. V závěru prvního poločasu předvedl Kotěra skvělý zákrok, když zlikvidoval samostatný únik hostujícího útočníka a odmítl tak vyrovnání. Po prvním poločase jsme vedli 1:0. Ve druhém poločase byl naopak soupeř z Čelákovic o něco lepší. Ale vyrovnat se mu nedařilo, skvěle držel náš tým náš druhý brankář Pistorius. Tlak hostů jsme přestáli a hra se opět vyrovnala. V 69. minutě jsme udeřili znovu, naší branku vstřelil Adam a vedli jsme 2:0. V 73. minutě soupeř snížil na 2:1. Pistorius, jak říká sám, „měl brankářské selhání.“ Jelikož přímý kop zhruba z 25 metrů od naší brány mu doslova propadl mezi rukama. V závěru se soupeř z Čelákovic hnal za vyrovnáním a nakonec se mu to povedlo v úplném závěru. V 89. minutě jsme inkasovali podruhé a zápas tak skončil dělbou bodů a výsledkem 2:2.“

V neděli 9. 6. 2024 hraje ledečsko-zručský dorost od 10:00 v Českém Brodě.