„Kdo mě zná, tak ví, že cíle mám vždy vysoké“, říká Pavel Malimánek, letní posila A mužstva

Před ostrým startem mistrovské soutěže přinášíme rozhovor s letní posilou A mužstva Pavlem Malimánkem, který ochotně odpověděl na všechny položené otázky.

Pavle, odkud pocházíte a kde jste dělal první fotbalové krůčky? Kdo Vás přivedl k fotbalu?

Pocházím ze Světlé nad Sázavou, kde jsem s fotbalem začínal. K fotbalu mě přivedli rodiče a jsem jim za to opravdu vděčný.

Jak probíhala Vaše fotbalová kariéra před příchodem do Ledče? Jakými týmy a soutěžemi jste od mládí prošel? Jak se Vám tam dařilo a na jakých největších úspěších jste se tam podílel?

Jak jsem již říkal, začínal jsem ve Světlé, poté jsem měl střídavé starty s FC Slovan Havlíčkův Brod, kde se hrála moravská liga žáků a následně jsem přestoupil už v žácích do FK Jablonec, kde jsem strávil nejstarší kategorii žáků a celý dorost. Po dorostu jsem se vrátil zpět do Havlíčkova Brodu už do chlapů, kde jsem hrál Divizi. Jako největší dosavadní zážitek a úspěch beru asi turnaj s Jabloneckou U19 v dánském Odense, kde jsme hráli proti velice kvalitním týmům z Polska, Nizozemska, Švédska a Dánska a umístili jsme se na skvělém druhém místě.

Jak se seběhlo Vaše angažmá v Ledči nad Sázavou?

První nějaké takové jednání proběhlo už v zimě, ale to ještě k domluvě a k přestupu nedošlo. Nyní už ano. V kontaktu s trenérem Turkem jsem byl prakticky celou jarní část minulého soutěžního ročníku a jsem rád za to, jak to dopadlo.

Jaká je Vaše oblíbená herní pozice, tedy, kde myslíte, že budete pro tým Ledče nejvíce prospěšný?

Je mi úplně jedno, na jaký post mě trenér dá, vždy se budu snažit být co nejvíce prospěšný pro tým.

Jak si po krátké letní přípravě rozumíte se svými novými spoluhráči a trenérským týmem?

Některé spoluhráče jsem znal už před přípravou, takže jsem věděl, že to bude v pohodě a trenéry jsem také už znal. Takže jak s kluky, tak s trenéry si rozumím a je to super. Parta je tu skvělá a to je důležitý pro úspěch týmu.

Jak byste zhodnotil své výkony v přípravných zápasech za Ledeč?

Zápasy jsem odehrál zatím jen dva, protože při prvním přátelském zápase jsem ze zdravotních důvodů chyběl, následující už nebyly úplně přípravné, ale pohárové. Na hřišti jsem se cítil hlavně ve druhém zápase dobře. Je důležité, že se nám podařilo vyhrát oba zápasy a jdeme dobře naladěni do sezóny.

Troufnete si hodnotit umístění ledečského kolektivu v I. A třídě?

Kdo mě zná, tak ví, že cíle mám vždy vysoké. Tým je tu skvělý a když budeme pracovat tak, jak máme, tak si troufnu říct, že můžeme být v tabulce vysoko a bojovat o ty nejvyšší příčky. Bude to náročná sezóna, ale věřím v tým, který tu je.

Máte nějaký svůj osobní cíl, se kterým jdete do nové sezony v dresu Ledče?

Jak jsem říkal, být prospěšný pro tým a vrátit Ledeč, kam patří, tedy do krajského přeboru.

A na závěr pár otázek takzvaně na tělo, odpovědi budou jistě zajímat leckteré ledečské fanoušky či fanynky.

Jaký je Váš oblíbený fotbalistu a jaký český a zahraniční fotbalový tým?

Sergio Ramos a Láďa Krejčí ml., jednoznačně Sparta Praha, zahraniční Real Madrid.

Jste svobodný nebo zadaný/ ženatý?

Jsem svobodný a nezadaný.

Pavle, děkuji za rozhovor a přeji, ať se Vám daří v nové sezoně v ledečském dresu.