Kováci opět neinkasovali a z okresního města přivezli 3 body – FC Slovan Havlíčkův Brod B – FK Kovofiniš Ledeč n. S. A 0:2 (0:2)

Utkání 6. ligy Kraje Vysočina, sk. A, hráno dne 25. 8. 2024 v Havlíčkově Brodě.

Branky: 8. Vágner Matěj, 26. Gramer Filip.

Rozhodčí: Janíček Marek – Beneš Jiří, Janíček Marek. Diváků: 100. ŽK: 3:0.

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Vodička Lukáš, Kučírek Vladimír, Herčík Pavel, Gramer Filip (90. Žemlička Tomáš), Píška Matěj, Toula Martin [K], Malimánek Pavel, Vágner Matěj, Horký Vít (90. Martinek Ondřej), Šťastný Pavel (72. Chlubna Martin).

Ledeč dvěma góly v první půlhodině utkání domácí dokonale zaskočila, zápas dotáhla do vítězného konce a Tomáš Bezděk drží již více než 240 minut čisté konto. Nejprve Vít Horký dal krásnou průnikovou přihrávku na Matěje Vágnera, ten udělal kličku brankáři a pohodlně zasunul do opuštěné branky. Ve 26. minutě zahrávali hosté standardní situaci z poloviny hřiště a po hlavičkovém souboji ve vápně padal míč na zadní tyč, kam důsledně dobíhal Filip Gramer a z poměrně ostrého úhlu přeloboval krásně hlavou brankáře. Kováci jsou zatím jako jediní v soutěži stoprocentní a vedou tabulku soutěže.

V 5. kole sehraje Ledeč doma zápas proti Humpolci B, který zatím v soutěži třikrát remizoval – vždy 1:1 a se skóre 3:3 je na 9. místě tabulky. Hraje se v sobotu 31. 8. 2024 od 16:00 v Ledči.

Komentář trenéra Martina Turka: „V Brodě jsme chtěli potvrdit body z derby a připsat si další tři body do tabulky. To se nám povedlo. Dobrou organizací při bránění jsme domácí do vážnější šance nepustili a dobrým kolektivním výkonem jsme si zaslouženě dokráčeli pro tři body.“

Komentář na webu Slovanu včetně fotografií ke shlédnutí zde.