Lídra Kováci jen potrápili – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou A – FK Marathon Pelhřimov 0:1 (0:0)

Utkání 16. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 2.4.2023 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 77. Vlk Jakub.

Diváků: 100. Rozhodčí: Straka Karel – Beneš Jiří, Soukupová Věra. ŽK: 3:2 (za LNS: J. Karel, P. Herčík, S. Bezděk).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Karel Jaroslav, Havel Michal, Žemlička Tomáš, Bezděk Sedrik (76. Horký Vít) – Radil Filip, Vodička Lukáš, Stehno Jonáš (68. Gramer Filip), Herčík Pavel – Toula Martin [K], Chlubna Martin (76. Fišer Jaroslav).

Před utkáním obdržel předseda ledečského klubu Martin Brož dres s číslem 50 a blahopřání k životnímu jubileu. Ledečský Kovofiniš nedal favorizovanému Pelhřimovu nic zadarmo a vzdoroval až do 77. minuty, kdy se Vlk probil z pravého křídla do vápna a pohotovou střelou překonal se štěstím Bezděka, kterému míč smolně proklouzl mezi nohami. Bezděk ještě v 86. bravurním skokem vychytal střelu z blízka, bohužel jeho spoluhráči se ji do vyložené šance nedostali. 

Záznam celého utkání lze shlédnout zde

Referát na stránkách soupeře zde.

Komentář k utkání od trenéra Pavla Storože: „Velmi nás mrzí porážka, na tyto domácí utkání s kvalitními soupeři se vždy moc těšíme! Rozhodla bohužel smolná branka, a o to více jsme smutní. Nicméně objektivní a nestranné hodnocení utkání musí podat někdo jiný. Kolega Jirka Petřík připravil mužstvo po taktické stránce opravdu skvěle a kluci měli chuť pracovat a plnit si své úkoly. Divácká odezva je veskrze pozitivní, tak alespoň drobná náplast. Škoda, že se neujala některá z našich hlaviček (Jonáš Stehno a Sedrik Bezděk), či jiná příležitost. Osobně jsem bral utkání jako zrcadlo toho, jak si po roce práce stojíme – tým, i my trenéři.  Opět byli v utkání hodně vidět naši stopeři, kterým to šlape již od přípravy navýsost dobře. A přestože všichni odehráli dobrý part, tentokrát bych zmínil dobrou práci v poli od Martina Chlubny, který to neměl vůbec snadné a také Jonáše Stehna. S lepší herní fyzičkou to bude, jak pevně věříme, časem další z našich nadstandardních hráčů.“

V 17. kole hraje Ledeč na hřišti zachraňujících se Dukovan, které nečekaně bodovaly na hřišti Sapeli Polná. Nepůjde o nic jednoduchého, nicméně Ledeč motivaci vrátit soupeři domácí porážku 1:4. Hraje se v sobotu 8.4. od 15:30.