Rozhovor s trenérem A mužstva Martinem Turkem před startem mistrovských zápasů

Martine, jak hodnotíš přípravné období, splnilo Tvá očekávání?

Po dost dlouhé době jsem zažil zimní přípravné období bez umělé trávy. Naštěstí nebyla taková zima jako poslední roky, takže jsme dost tréninků mohli absolvovat na trávě, za což jsme rádi. O víkendu, když se nám vrátili vysokoškoláci, byla účast a nasazení celkem slušné, proto jsme trénovali hlavně v pátek a v sobotu, a v neděli hráli zápas. Přes týden byla účast slabší.

Co se týká zápasů, tak jsme celkem spokojení. Výsledky pro nás v tomto období nebyly to nejdůležitější. Většina zápasů měla sloužit hlavně proto, aby si mladí hráči, co mají zápal a dobře trénují, zkusili konfrontaci se soupeři z vyšších tříd než jen z okresního přeboru, kde většinou nastupují. Proto jsme rádi, že jsme každý víkend mohli hrát zápas.

Jaké plány, záměry či cíle máš se svým týmem v jarní sezoně krajského přeboru?

Získat co nejvíc bodů na začátku jara a vyhnout se sestupovým starostem. Pracovat na zdokonalení herních principů, které po hráčích chceme a zabudovávat mladé hráče do kádru. Víme, že se nám spoustu věcí na podzim a v zimě nedařila, nechceme však panikařit a dále pracovat na tom, s čím jsme v létě začali.

Mohou se ledečští diváci těšit na nějaké nové tváře v kádru A týmu?

Momentálně ne, ba naopak nás opustil Filip Radil, který minimálně jaro stráví v Leštině. Hostování skončilo i Ondrovi Piskačovi z Havlíčkova Brodu.

Ledče se boje o postup do divize velmi pravděpodobně týkat nebudou. Jaký je Tvůj tip na vítěze krajského přeboru?

Každý z týmů první čtyřky je něčím zajímavý a určitě by si to zasloužil. Třebíč je na tom fotbalově nejlépe, hraje moderní fotbal, hráči mají správné návyky a jsou opravdu dobří. Mají zázemí, vynikající mládež a podle mě jsou připraveni jít zase o stupeň výš. Chotěboř má také výborné zázemí, vynikajícího trenéra a dobrou mládež. V Kamenici je zase hlad po fotbale, budou hrát 10 zápasů doma, přes zimu se mohli dobře připravit na umělé trávě a vrací se jim hráči, kteří přes podzim marodili. Troufnu si říct, že budou ještě lepší než na podzim. Okříšky zase mají evidentně dobrou partu, mužstvo je v ideálním věku, mají to dobře poskládané, hrají zkušeně a pomáhají si standardkami. Bude to určitě zajímavé až do konce. Postup bych přál Třebíči a Chotěboři.