Áčko obralo favorita o body – FK Kovofiniš Ledeč – FK Marathon Pelhřimov 1:1 (1:0)

Utkání hráno 3.10. 2021 ve Světlé nad Sázavou, 100 diváků. Rozhodčí: Kříž Jan, Hanzl Daniel, Doskočil Pavel, Svoboda Jan. ŽK: 2:3.

STŘELCI: 24. Vodička Lukáš – 46. Poul Daniel.

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K],Havel Michal, Gramer Filip, Karel Jaroslav, Vodička Lukáš (77. Horký Vít), Vágner Matěj, Toula Martin, Bezděk Sedrik (69. Chlubna Martin),  Trpišovský Martin, Bačkovský Jakub (77. Martínek Ondřej).

Ledeč v 10. kole krajského přeboru hostila na stadionu světelské Bohemky jednoho z favoritů soutěže – silný FK Marathon Pelhřimov. Klub vystupuje od jara 2021 pod názvem FK Marathon Pelhřimov po sloučení pelhřimovských klubů FK a Marathon. Dávný předchůdce AFK Marathon Pelhřimov býval před rokem 1945 nejlepším klubem Pelhřimovska.

Klíčové okamžiky utkání:
Ve 12. minutě se zrodila velká šance hostí, jejich střele z levé strany gólem neskočila.
Ve 13. minutě měli naopak první tutovku domácí, když po rohovém kopu vykopával hostující Blažek míč z brankové čáry.
Ve 24. minutě zahrávali hosté trestný kop z levé strany, míč tečovaný těsně před gólmanem Bezděkem skončil vedle tyče domácí branky.
Vzápětí ale uhodilo na druhé straně a Vodička poslal Ledeč do vedení – 1:0.
Střelec branky byl při chuti a ve 31. minutě vyzkoušel přízemní střelou z 25 m pozornost gólmana Sochora, ten ale jeho nadějný pokus chytil.
Ve 34. domácí útočník Trpišovský vystřelil z ostrého úhlu, Sochor jeho ránu vyrazil na roh.
Po přestávce ledečští zaspali a hned ve 46. minutě hostující Poul vyrovnává skóre – 1:1.
Pelhřimovští se snažili zápas rozhodnout a měli v 2. půli herní převahu.
V 75. minutě hostující Honzl neproměnil samostatný nájezd na gólmana Bezděka.
V 78. zamířil hostující hráč z velkého vápna vedle domácí branky.
V 84. minutě střílel pelhřimovský Homolka z vápna, střela skončila opět těsně vedle.
Domácí mohl paradoxně rozhodnout v 88. minutě, když po standardní situaci zahrával Toula a Trpišovský zamířil jen těsně vedle.

Zápas na zeleném trávníku tak skončil smírně a pro Ledeč je bodový zisk vzhledem k průběhu zápasu spíše úspěchem než ztrátou.

Referát na stránkách soupeře k nalezení zde.

V příštím zápase hraje Ledeč „A“ v Okříškách nacházejících se momentálně v tabulce hned za Kováky. Utkání se odehraje v sobotu 9.10. od 15:00.