Ledeč si přivezla z venku důležité 3 body – SK Huhtamaki Okříšky, z.s. – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 1:2 (0:0)

Hráno 9.10.2021 v Okříškách.

STŘELCI: 54. Dubský Petr – 77. Fišer Jaroslav, 81. Gramer Filip (z PK).

Diváků: 128.  Rozhodčí: Beneš Jiří – Straka Karel, Kliner Jan – Svoboda Jan. ŽK: 2:2.

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Havel Michal (73. Horký Vít), Bezděk Sedrik (69. Žemlička Tomáš), Gramer Filip, Karel Jaroslav, Toula Martin, Vodička Lukáš, Vágner Matěj (87. Gramer Jakub), Trpišovský Martin (87. Martínek Ondřej), Bačkovský Jakub (73. Fišer Jaroslav).

V 10. kole krajského přeboru se A mužstvo Ledče představilo v Okříškách.

V prvním poločase předvedla obě mužstva divákům vyrovnanou hru.

V 5. min centroval nebezpečně hostující Trpišovský před branku, domácí brankář chytá.

V 7. min střílel Trpišovský z velkého vápna těsně vedle.

V 16. min. se ledečský Bačkovský prodral přes tři domácí hráče a poté vyslal střelu pouze do domácího gólmana Fialy.

V 18. min. vystřelil Sedrik Bezděk za velkým vápnem a střela šla nad domácí branku.

Ve 34. min. měli ojedinělou příležitost domácí, Dubský se ocitl sám před Bezděkem, ale vysoko přestřelil.

Ve druhém poločase již hra měla to správné koření, tedy góly.

Nejprve v 50. minutě po centru S. Bezděka neproměnil tutovku Bačkovský, který osamocen před gólmanem ve své šanci selhal.

Na druhé straně se v 54. min po rychlých přihrávkách před vápnem prosadil po střele Dubský a rozjásal domácí publikum – 1:0.

Hosté nebyli opařeni dlouho a přibližně od 57. minuty se stali ledečští na hřišti dominantními.

V 69. min střílel hlavou Vodička hlavou těsně vedle domácí svatyně.

V 76. podnikli hosté akce po pravé straně, Toula poslal svůj centr před domácí branku a střídající Fišer dokázala přelobovat brankáře Fialu – 1:1.

V 81. minutě odpískal hlavní sudí pokutový kop po faulu na ledečského mladíka Vágnera a Filip Gramer tuto penaltu na dvakrát proměnil – 1:2.

Druhý poločas se odehrával praktický celý v režii Kováků a ti si za svou aktivitu zasloužili vyhrát. Ledeč si z Okříšek odvezla důležité tři body, které mají ve vyrovnané tabulce cenu zlata. Ledečští hráči si tak mohli užít vítězný pokřik a děkovačku s početnou skupinou fanoušků, kteří spolu s nimi dorazili do Okříšek.

Referát na stránkách soupeře lze nalézt zde.

Příští neděli 17.10.2021 hostí Kovofiniš ve Světlé Náměšť nad Oslavou, která je jeho sousedem v tabulce a bude důležité doma potvrdit body z venku. Hraje se od 14:30.