Áčko po deseti měsících doma vyhrálo – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou A – FC Slavoj Žirovnice 3:2 (0:0)

Utkání 3. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 19.8.2023 v Ledči nad Sázavou.

Branky: 47. Fišer Jaroslav, 50. Fišer Jaroslav, 78. Martinek Ondřej – 59. Kučera Vít, 76. Vodáček Jakub.

Rozhodčí: Hanzl Daniel, – Pojezný Karel, Kylar Roman. Diváků: 100. ŽK: 0:5. ČK: 0:1 (Vaš).

Sestava FKLNS: T. Bezděk – P. Herčík, L. Vodička, O. Kučírek, T. Žemlička, S. Bezděk (66. O. Martinek), M. Toula, J. Karel, J. Fišer (84. M. Smejkal), J. Štros (73. J. Stehno), J. Gramer (45. V. Horký).

První domácí utkání v nové mistrovské sezoně naše Áčko zvládlo a vyhrálo tak na svém hřišti poprvé od 16.10.2022. Vedlo po brankách Fišera 2:0, hosté srovnali do 76. minuty na 2:2. Vítězný gól vstřelil střídající „béčkařský“ žolík Ondřej Martínek a zajistil kovákům tři body.

Hodnocení trenéra Martina Turka: Dnes jsme měli zápas pevně v rukou. První poločas jsme ale svoji převahu nedokázali vyjádřit gólově. To, co se nám nepovedlo v první půlce, se nám podařilo hned na začátku té druhé, kdy se dvakrát krásně trefil Fišer. Místo toho, abychom zápas dohráli v klidu s míčem na kopačkách, tak jsme si zápas zkomplikovali a svými vlastními chybami jsme soupeři zbytečně nabídli snížení a následně i vyrovnání. Naštěstí nás to nezlomilo a hned za dvě minuty jsme si vedení vzali zpět po křídelní akci a zakončení Martinka. Pak už jsme se poučili a zápas v pohodě dohráli. Tři body zaslouženě zůstaly u Sázavy.“

Referát na stránkách soupeře najdete zde.

Příští utkání sehraje A mužstvo Kovofiniše v neděli 27.8. 2023 opět na stadionu u Sázavy a soupeřem jim bude soupeř, kterému mají od jara co vracet – Kamenice nad Lipou. Hraje se od 16:30 hodin.