Áčko ztratilo výhru v nastavení … – FK Kovofiniš Ledeč n. S. A – FC ŽĎAS Žďár n. S. 1:1 (0:0)

Utkání 8. kola krajského přeboru hráno dne 23.9.2023 v Ledči n. S.

Branky: 62. Vágner Matěj – 92. Pelikán Matěj.

Rozhodčí: Straka Karel – Beneš Jiří, Gregar Daniel. Delegát: Vrzáček Miroslav. Diváků: 56. ŽK: 4:1 (za LNS: T. Žemlička, J. Fišer, M. Toula, J. Štros).

Sestava FK Ledeč: T. Bezděk – P. Herčík, L. Vodička, O. Piskač, T. Žemlička – S. Bezděk (83. M. Píška), M. Toula, J. Karel, M. Vágner (72. J. Stehno) – J. Fišer (83. J. Štros), F. Radil (65. V. Horký).

A tým po čtyřech porážkách v řadě bodoval, nicméně ztratil 2 body v posledních minutách utkání. Áčko je s pěti body třinácté, ale netřeba věšet hlavu, ve hře je do konce podzimu ještě 18 bodů. Pozitivem je první gólová trefa Matěje Vágnera po návratu ze Speřic. O další body se bude Áčko rvát v Nové Městě na Moravě. S Vrchovinou B hraje v sobotu 30.9.2023 od 15:00.

Hodnocení trenéra Martina Turka: „Dalo by se říct, že se nám zápas povedl. Byli jsme dobře organizovaní a kluci dělali to, co jsme po nich chtěli. Na hřišti se vydali a dali pěkný gól. Bohužel musím říct, že nás dnes o tři body okradli rozhodčí. Ve 40. minutě jsme přežili protiútok hostů po jasném faulu na našeho hráče po úderu loktem. Hlavní rozhodčí nastavil 3 minuty nad rámec řádné hrací doby, i když k tomu neměl žádný důvod, přitom ten samý rozhodčí nám pár zápasů nazpět tvrdil, že střídání není důvod k nastavení. Na hřišti nebylo jediné ošetřování nebo známky zdržování. Při inkasovaném gólu zvednul pomezní Beneš praporek jasně nad hlavu, ale poté co míč doskákal do sítě praporek stáhnul a běžel na půlku. Hodně k zamyšlení je fakt, že někdo na utkání doma se Žďárem deleguje dva rozhodčí skoro ze Žďáru a jednoho přímo ze Žďáru.“