Zápas rozdílných poločasů skončil vysokou porážkou – FC Velim – Jiskra Zruč/Kovofiniš Ledeč dorost 4:0 (2:0)

Utkání I. třídy dorostu Středočeského kraje, sk. C hráno dne 24.9.2023 ve Velimi.

Branky: 27. Divecký Petr, 36. Luštický Jakub, 63. Luštický Jakub, 79. Luštický Jakub.

Rozhodčí: Lahoda Matěj. Diváků: 60. ŽK: 2:1 (za JZ/LNS: V. Hotovec).

Sestava Jiskra/Kovofiniš: Pistorius – Dušek, Viktor Hotovec, Samuel Pyš, Matyáš Ouřada, M. Hidi, Jan Vágner, Novotný, Aye Theay Sa, Ondřej Bělohradský, Adam. Hokejově střídající: Duspiva, Sarangerel Tergelsaikhan, Šmejkal, Mičánek, Koten, brankář Kotěra.

Komentář trenéra Martina Večeři: „Po zápase s Jestřábí Lhotou, jsme opět vyráželi na venkovní utkání do Velimi. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Domácí se první poločas drželi více na míči a dobře kombinovali. Snažili se naší obranu rozbít dlouhými náběhy po stranách hřiště. V prvních 25 minutách jsme výborně bránili a náběhy se nám dařily eliminovat. Bohužel dvakrát jsme udělali chybu a zaplatili jsme za ní. Poločas domácí ovládli jasně 2:0. V poločase jsem se s J. Váňou ptal kluků, z čeho jsme tak ustrašení. Když dokážeme o tréninku hrát fotbal i s A týmem Zruče, proč ho nehrajeme v našich mistrácích. Kluci si to vzali k srdci a hru vyrovnali a na hřišti byl doslova jiný tým. Dostávali jsme se do šancí, soupeř neměl tolik času na kombinaci.
V 61. minutě udělala domácí obrana obrovskou chybu. Náš útočník Adam získal balon v situaci 1 na 1 obešel domácího stopera a řítil se sám na bránu. Domácí obránce ho před velkým vápnem srazil k zemi všichni čekali, že přijde jasná červená karta. S údivem rozhodčí tasil pouze žlutou. Následoval trestný kop, který skončil těsně nad domácí brankou. V 63. minutě byl na středu hřiště jasně faulovaný Aye Theay S, hlavní sudí dělal, že nic neviděl a domácí vstřelili z brejku třetí branku. V dalších minutách z frustrace pak náš obránce nesmyslně se žlutou kartou fauloval domácího hráče. Za mě měla následovat opět červená karta, ale vzhledem k tomu, že ji rozhodčí neudělil ani v případě domácího hráče, zůstala červená karta v kapse mladého sudího i podruhé. Jsem ze zápasu spíše smutný než naštvaný. Mladý rozhodčí si s většinou domácích hráčů i fanoušků tykal. Po zápase jsem se ho na dané momenty ptal a on mi na to odpověděl, že není zvyklý někoho vylučovat. Když jsem mu řekl, že tím jasně ovlivnil průběh zápasu bylo mu to vlastně jedno. Dle mého názoru a zkušeností, kolik let působím ve fotbale – pokud takhle vědomě ovlivní rozhodčí zápas, to každému hráči sebere chuť do fotbalu a motivaci. Ze zápasu z Velimi jsme odjeli s porážkou 4:0. V dalším a to domácím zápase se budeme snažit naše diváky nezklamat a plně bodovat.“